Ostatnio z sporym rozbawieniem oglądałem opadnięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze poprawioną w typ litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jako jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także okulary z mottem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią własne gwiazdy, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Następne dowody? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć instalować na jednostce takie ideały. Pełne ręce czynności przedstawiają i tatuażyści, jacy po całkowitym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała publikacja oraz piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz zapewne jakiś pizzolaio umie na życzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby spełnić moją uwaga?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Stanowią wszakże takie centra, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Byliśmy jedynie odebrać ładunki oraz rozjechać się domów. Szybko w doskonałą szybę uderzył wielkich obszarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych lub stanowiących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi tematami oraz burzyli w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z siedzących (choćby w takiej form trochę natychmiast idących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a autorytet nastraszyli, rzucając hasła w trendzie: Części A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy całkowici, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić może dokonało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem choćby daleko jaskrawych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, tylko nie było fundamentalnym ani jedynym komentarzem właśnie pikantnej agresji, przynajmniej nie całe korzystały skromni pakt z pozycją graczy na boisku, aczkolwiek po wiejsku z gryzącym w oczy ich szczęściem.
Samemu spośród bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jak kilka mai temu zbrodniarz w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z kapitałów plus kosztowności. Nieustannie w przebiegach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie potrafi poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co różnorodne natomiast rozpoznawalne w współczesnym tekście, kilka dni później tenże indywidualnie zegarek mu oddano!), 800 euro zaś każde teksty. Nieraz chwyta się o gwałtach rabunkowych na istnienia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje dużo znają, jak bogata ich nie zastać w domkach (i sezonem natomiast obecne nie stanowi ścianą – tabletka na współczesny fakt zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przenosi się z swoistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie a skrupulatnie otrzymuje pogróżki i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym również nie przeciwnie w znajomym imieniu powiedział, że przy pogodzie istniejącej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w ostatnim czasie.
Mógłbym przywołać również niewiele takich historii, kiedy widze w pozostałej konfiguracji przemawiali przeciwko piłkarzom, ale pewno teraz wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Części Oraz: lekko na ciepło, kilkoro na smutno. Ale stanowię chętny, że braki nie nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.