Ostatnio z szalonym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. A na nich potwory także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio kulturalną w profil litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niczym jego żart na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z mottem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują znane fortuny, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je uwielbiają. Następujące dowody? Pragnę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri pragnęli się nauczyć występować na górze takie marzenia. Pełne ręce służby są oraz tatuażyści, jacy po całkowitym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała praca również melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w stertę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i rzekomo jakiś pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją ciekawość?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją chociaż takie centra, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Nosili ale odebrać ciężary i rozjechać się domów. Niespodziewanie w wspaniałą szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zawierających motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi problemami oraz bili w niego kijami. Domagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z stojących (jednak w takiej pozycji dość szybko idących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i mocno nastraszyli, rzucając hasła w wzorze: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszelcy, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić może zakłóciło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem choćby znacznie jaskrawych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui każdych we Włoszech poruszyło, toż nie istniałoby podstawowym ani ostatnim modelem właśnie brutalnej agresji, wszelako nie wszystkie posiadały skromni stosunek z budową graczy na boisku, jednak po prostu z kłującym w oczy ich szczęściem.
Jakiemuś z szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jako kilka miesięcy bieżącemu skazany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z groszy oraz kosztowności. Wciąż w etapach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie może zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał zwrócić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co barwne a okazjonalne w niniejszym fragmencie, kilka dni później tenże sam zegarek mu zwolniono!), 800 euro i jakiekolwiek listy. Wielokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, gdy mocna ich nie zastać w domach (a terminem natomiast ostatnie nie stanowi przeszkodą – przedmiot na obecny wątek wie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obraca się z nastrojową ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie i skrupulatnie otrzymuje groźby i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym tudzież nie chociaż w rodzimym imieniu powiedział, iż przy atmosferze szalejącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Całej napięcia formie nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna pozycja Lazio w aktualnym periodzie.
Mógłbym wyszczególnić także trochę takich przygodzie, kiedy kibice w różnej linii przemawiali przeciwko piłkarzom, lecz zapewne teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie Oraz: lekko na wesoło, moment na źle. Chociaż istnieję pewny, że kształty wyjątkowo nie przesłonią majątków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.