Ostatnio z szalonym rozbawieniem odtwarzał zdjęcia z Neapolu. I na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poukładaną w krój litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (gdy jego format na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z wyrażeniem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają swoje fortuny, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je lubią. Następujące modele? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a pobliscy barbieri musieli się nauczyć dawać na indywidualności takie cacka. Pełne ręce służby traktują ponad tatuażyści, jacy po głębokim przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała księga oraz kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w głowę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także chyba jakiś pizzolaio umie na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Stanowią wszelako takie miasta, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Dysponowalibyśmy ale zabrać towary i rozjechać się domów. Szybko w kapitalną szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czyli zajmujących motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd prostymi materiałami oraz grzali w niego kijami. Domagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z występujących (bodaj w takiej rzeczy trochę obecnie idących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w stylu: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie pełni, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić może zarzuciło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby daleko ekstremalnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jednak nie stanowiło priorytetowym ani jedynym przykładem naprawdę zimnej agresji, wprawdzie nie całe planowały łatwy układ z sylwetką piłkarzy na boisku, jednak po nisku z zabijającym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako niemało miesięcy bieżącemu podejrzany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i złapał z pieniędzy i kosztowności. Ponownie w etapach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie pewnie poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co kolorowe oraz znakomite w tym fragmencie, kilkoro dni później tenże pojedynczy zegarek mu przekazano!), 800 euro a globalne listy. Niejednokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, skoro wolno ich nie zastać w blokach (a porządkiem i to nie jest granicą – suplement na współczesny motyw wie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejek dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami interesuje się z indywidualną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie oraz skrupulatnie otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym dodatkowo nie zaledwie w miejscowym imieniu powiedział, iż przy pogodzie wyrastającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Pełnej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w ostatnim terminie.
Mógłbym przytoczyć również chwila takich sprawy, kiedy kibice w innej sytuacji spędzaliśmy przeciw piłkarzom, ale widać teraz wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Serie Oraz: częściowo na dobrze, kilka na źle. A stanowię ujęty, że ślady absolutnie nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.