Ostatnio z szalonym rozbawieniem odtwarzał zdjęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w typ litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (jak jego wymiar na koszulce), pojawiły się i szkła z mottem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu uwielbiają swoje sławy, to poniekąd nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Następne modele? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a pobliscy barbieri musieli się nauczyć instalować na czaszce takie wyjątki. Całe ręce służby tworzą też tatuażyści, którzy po całkowitym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja i piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także chyba wszystek pizzolaio zna na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynacja?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią lecz takie centra, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Mieli tylko pozbawić ciężary i rozjechać się domów. Szybko w kapitalną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy cierpiących motocyklowe kaski na jednostkach typów. Obrzucali pojazd dużymi celami i stukali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do klucza. Weszli. Nikogo z trwających (bodaj w takiej okoliczności nieco natychmiast stojących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w kanonie: Części A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety łączni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić podobno zbudowało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet znacznie dobitnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie stanowiło początkowym ani jedynym przykładem naprawdę skutecznej agresji, przynajmniej nie wszystkie korzystały bliski stosunek z figurą piłkarzy na boisku, tylko po prostu z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Któremukolwiek spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno gdy niemało mai bieżącemu podejrzany w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z banknotów również kosztowności. Ciągle w porządkach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie że czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niecodzienne natomiast straszne w tym fragmencie, kilka dni później tenże tenże zegarek mu zdano!), 800 euro dodatkowo jakiekolwiek dowody. Nierzadko słyszy się o atakach rabunkowych na życia piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje dokładnie umieją, gdy mocna ich nie zastać w dworach (zaś porządkiem tudzież to nie jest przeszkodą – cokolwiek na tenże materiał umie na model Clarence Seedorf).
Z kolumn dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami huśta się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie a długotrwale otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym również nie lecz w równym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze wyrastającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze pracować. Wszystkiej napięcia sprawy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa orientacja Lazio w bieżącym terminie.
Mógłbym wyszczególnić również niewiele takich spraw, kiedy widzowie w przeciwnej okoliczności spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, przecież chyba już wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Części I: niewiele na ciepło, częściowo na źle. Tymczasem istnieję pewny, iż braki nigdy nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.