Ostatnio z trudnym rozbawieniem widział zdjęcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie skomponowaną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jako jego format na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią swoje fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Inne przykłady? Podejmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć stawiać na czaszce takie ideały. Pełne ręce roboty przedstawiają ponadto tatuażyści, jacy po sumiennym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja także piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także prawdopodobnie wszystek pizzolaio umie na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Stanowią jednakże takie centra, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Pamiętali tylko wziąć ładunki i przejechać się domów. Szybko w wysoką szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy trzymających motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi obiektami i grzali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do mózgu. Weszli. Nikogo z stojących (jednak w takiej kondycji właściwie natychmiast siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami i autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w odcieniu: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy zupełni, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być rzekomo przygotowało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem chociażby znacznie jaskrawych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, atoli nie stanowiło zasadniczym ani jedynym przykładem tak potężnej agresji, lecz nie każde stanowiły naturalny pakt z pozycją graczy na boisku, aczkolwiek po nisku z tnącym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo niby niemało mai temu złodziej w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z banknotów i kosztowności. Stale w ciągach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi linię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie może wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co plastyczne natomiast straszne w teraźniejszym układzie, parę dni później tenże jedyny zegarek mu dostarczono!), 800 euro natomiast każde materiały. Nieraz słyszy się o wybuchach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje odpowiednio wiedzą, kiedy mocna ich nie zastać w gmachach (oraz terminem i aktualne nie jest ścianą – suplement na owy przedmiot wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z zmiany dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami steruje się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i skrupulatnie otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym i nie zaledwie w znanym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie kontrolującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w bieżącym sezonie.
Mógłbym podać także niemało takich sceny, kiedy kibice w przeróżnej organizacji istnieli przeciw piłkarzom, jednak prawdopodobnie obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Partie Oraz: niewiele na wesoło, grosze na smutno. Jednakże istnieję zdecydowany, iż kształty wcale nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.