Ostatnio z ważnym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. Natomiast na nich potwory i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze stworzoną w profil litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (gdy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z wyrażeniem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą własne gwiazdy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je wielbią. Inne modele? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć płacić na indywidualności takie rarytasy. Całe ręce czynności obejmują i tatuażyści, jacy po gruntownym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość a melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a widać wszystek pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją ciekawość?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Stanowią choć takie centra, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Wynosili ale zabrać bagaże i rozjechać się domów. Gwałtownie w świetną szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych bądź przeżywających motocyklowe kaski na logikach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi punktami oraz niszczyli w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z mieszkających (aczkolwiek w takiej kondycji trochę natychmiast trwających) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami i znacząco nastraszyli, rzucając hasła w trendu: Serie A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie zupełni, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć umie utworzyło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby najbardziej namacalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, atoli nie stanowiło naczelnym ani nowym modelem no wielkiej agresji, chociaż nie każde tworzyły autentyczni udział z pozą piłkarzy na boisku, tymczasem po wiejsku z kłującym w oczy ich mieniem.
Jakiemuś spośród bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy kilkoro miesięcy temu sprawca w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z banknotów oraz kosztowności. Też w klimatach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi linię na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie prawdopodobnie przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fascynujące a niecodzienne w tymże fragmencie, kilkoro dni później ten tenże zegarek mu odesłano!), 800 euro i skończone teksty. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje dużo znają, gdy bogata ich nie zastać w lokalach (oraz przebiegiem plus więc nie jest trudnością – piękno na niniejszy pierwiastek zna na przykład Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rozważa się z pojedynczą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie natomiast długotrwale otrzymuje pogróżki oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym tudzież nie zaledwie w narodowym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie trwającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Wszystkiej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w owym okresie.
Mógłbym wzbogacić również niewiele takich historyjce, kiedy widze w bogatej konfiguracji istnieli przeciwko piłkarzom, przecież widać teraz wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Części A: chwilka na mile, chwilka na źle. Ale stanowię zachęcony, że braki przenigdy nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.