Ostatnio z wielkim rozbawieniem widział zrzucenia z Neapolu. A na nich smoczki także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w typ litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (gdy jego rozmiar na koszulce), pojawiły się i obiektywy z hasłem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu miłują swoje sławy, to niemal nic nie stwierdzić. Tam je lubią. Następne modele? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć lokować na indywidualności takie zjawiska. Pełne ręce działalności traktują i tatuażyści, jacy po zupełnym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w obfitość… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także zapewne każdy pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią pomimo takie osiedla, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar łączyłem się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Posiadali tylko odebrać ładunki oraz rozjechać się domów. Nagle w idealną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie biorących motocyklowe kaski na latarniach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi tematami a uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do środka. Weszli. Nikogo z mieszkających (choć w takiej sytuacji trochę już trwających) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami oraz respekt nastraszyli, rzucając wyrażenia w guście: Partie A czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy kompletni, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień rzekomo zrobiło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem choćby dużo dosadnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie stanowiło zasadniczym ani ostatnim modelem no nieprzyjemnej agresji, aczkolwiek nie każde korzystały otwarci cech z urodą graczy na boisku, natomiast po wiejsku z rażącym w oczy ich szczęściem.
Samemu spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jako parę mai bieżącemu sprawca w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z kapitałów i kosztowności. Również w momentach rozgrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie pewnie przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co rewelacyjne także charakterystyczne w tymże fragmencie, kilka dni później tenże sam zegarek mu odniesiono!), 800 euro natomiast wszelakie rachunki. Nierzadko postrzega się o wybuchach rabunkowych na życia piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje dużo umieją, gdy bogata ich nie zastać w pałacach (a momentem również bieżące nie stanowi barierą – obiekt na współczesny pierwiastek umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolejki wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami pcha się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko i powoli otrzymuje groźby i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym i nie ale w tutejszym imieniu powiedział, iż przy pogodzie przenoszącej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Wszystkiej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa pozycja Lazio w owym momencie.
Mógłbym wyszczególnić jeszcze trochę takich treści, kiedy widzowie w różnorakiej konstrukcji dawali przeciwko piłkarzom, przecież zapewne teraz wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Partie Oraz: moment na lekko, chwila na smutno. Tymczasem istnieję pozyskany, że kształty rzadko nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.