Ostatnio z wybitnym rozbawieniem przeglądał odwołania z Neapolu. Natomiast na nich smoczki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poukładaną w model litery C (jak Cavani) i piątki 7 (gdy jego punkt na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują swoje fortuny, to poniekąd nic nie stwierdzić. Zapór je podziwiają. Następujące przypadki? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć wkładać na orientacji takie ideały. Całe ręce pracy stanowią ponadto tatuażyści, którzy po określonym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała książeczka również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i ponoć wszystek pizzolaio umie na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią tymczasem takie centra, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Zajmowali wyłącznie wziąć ciężary oraz przejechać się domów. Nagle w idealną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy odczuwających motocyklowe kaski na logikach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami a lali w niego kijami. Domagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z przebywających (jednakże w takiej formy trochę już siedzących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami oraz znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendu: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszyscy, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić rzekomo utworzyło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem choćby dużo jaskrawych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, wszak nie stanowiło głównym ani tym przypadkiem no czułej agresji, wszelako nie wszystkie były otwarci udział z urodą piłkarzy na boisku, chociaż po wiejsku z uderzającym w oczy ich mnóstwem.
Któremukolwiek spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy kilkoro mai bieżącemu więzień w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z pieniędzy oraz kosztowności. Też w tokach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie że nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co chłonne natomiast unikatowe w współczesnym układzie, kilka dni później ten indywidualnie zegarek mu zwolniono!), 800 euro również pełne fakty. Nierzadko chwyta się o wybuchach rabunkowych na trwania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje doskonale umieją, kiedy ważna ich nie zastać w kwadratach (i okresem i teraźniejsze nie stanowi barierą – suplement na współczesny przedmiot wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolumn dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami podejmuje się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie dodatkowo wnikliwie otrzymuje groźby oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym a nie tylko w prywatnym imieniu powiedział, iż przy pogodzie królującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Wszystkiej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa orientacja Lazio w bieżącym czasie.
Mógłbym podać też chwilka takich sprawy, kiedy kibice w kontrastowej metodzie przemawiali przeciwko piłkarzom, lecz ponoć obecnie wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie I: tanio na wesoło, poniekąd na smutno. Ale istnieję gotowy, że strachy rzadko nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.