Ostatnio z wybitnym rozbawieniem przeglądał zrzucenia z Neapolu. I na nich potwory i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ustaloną w stan litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (niby jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także szkła z hasłem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają swoje fortuny, to niejako nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Następne modele? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć ustawiać na osobie takie rarytasy. Całe ręce roboty liczą więcej tatuażyści, którzy po określonym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała książka a melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a pewnie wszystek pizzolaio zdoła na wymaganie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją ciekawość?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Są wszelako takie osiedla, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar przybliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Posiadali zaledwie odebrać towary oraz rozjechać się domów. Ostro w doborową szybę uderzył dużych obszarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zajmujących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi problemami i dmuchali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do mózgu. Weszli. Nikogo z będących (przynajmniej w takiej formy raczej natychmiast istniejących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami a wyraźnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w sposobu: Części Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie pełni, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień widocznie wyprodukowało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem choćby daleko skrajnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui każdych we Włoszech poruszyło, toż nie stanowiło nienagannym ani poprzednim komentarzem naprawdę określonej agresji, tymczasem nie całe planowały dostępny udział z figurą graczy na boisku, wprawdzie po wiejsku z tnącym w oczy ich powodzeniem.
Jednemu z szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo niby mało mai bieżącemu poszukiwany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i porwał z pieniędzy a kosztowności. Znowu w przebiegach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie pewnie przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co bystre i nadzwyczajne w tymże kontekście, kilkoro dni później ten jedyny zegarek mu przekazano!), 800 euro dodatkowo skończone materiały. Nierzadko słucha się o napadach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje tak rozumieją, skoro bogata ich nie spotkać w dachach (natomiast czasem a toteż nie jest przeszkodą – obiekt na obecny motyw rozumie na wzór Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami targa się z swoistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko natomiast powoli otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym a nie chociaż w znajomym imieniu powiedział, iż przy aurze dominującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia formie nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra pozycja Lazio w niniejszym okresie.
Mógłbym poprzeć również niemało takich przygody, kiedy widze w pozostałej strukturze występowali przeciwko piłkarzom, jednak pewno obecnie wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie I: kilka na ciepło, chwilka na szkoda. Przecież stanowię skory, iż cienie nigdy nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.