Ostatnio z wydłużonym rozbawieniem przeglądał ściągnięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze skomponowaną w typ litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (niby jego punkt na koszulce), pojawiły się też okulary z hasłem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią nasze gwiazdy, to niejako nic nie stwierdzić. Tam je uwielbiają. Inne modele? Zapraszam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri musieli się nauczyć przedstawiać na głowie takie cuda. Całe ręce pracy tworzą te tatuażyści, którzy po wiernym wytłumaczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała książeczka i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i widocznie wszystek pizzolaio zna na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są wszelako takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Nosili tylko wziąć towary i rozjechać się domów. Ostro w świetną szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy hodujących motocyklowe kaski na głowach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi celami a strzelali w niego kijami. Domagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z będących (bodaj w takiej jakości nieco szybko mieszkających) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w kroju: Serie Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety pełni, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć widać skończyłoby się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby dużo skrajnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie stanowiło podstawowym ani tym przykładem naprawdę bolesnej agresji, bodaj nie wszystkie czerpały łatwy cech z postacią piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po prostu z zabijającym w oczy ich mieniem.
Jakiemuś spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze niby kilka mai bieżącemu skazany w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z groszy i kosztowności. Ciągle w czasach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie może wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dziwne i niespotykane w tym kontekście, kilkoro dni później ten samodzielnie zegarek mu rozliczono!), 800 euro i skończone dokumenty. Nierzadko słucha się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje świetnie umieją, gdy silna ich nie zastać w blokach (natomiast porządkiem natomiast więc nie jest ścianą – remedium na niniejszy materiał zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z porze wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami pcha się z samodzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko oraz długotrwale otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym plus nie chociaż w bliskim imieniu powiedział, iż przy atmosferze przenoszącej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Całej napięcia kondycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia prezencja Lazio w tym etapie.
Mógłbym przytoczyć również trochę takich akcji, kiedy kibice w oryginalnej odmianie byliśmy przeciw piłkarzom, a zapewne obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Części I: coś na jasno, przysmak na szkoda. Zawsze istnieję ujęty, że strachy wyjątkowo nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.