Ostatnio z wyjątkowym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. A na nich smoczki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze łagodną w układ litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (jak jego dowcip na koszulce), pojawiły się oraz okulary z mottem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą własne sławy, to prawie nic nie stwierdzić. Tam je czczą. Następujące dowody? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć budować na czaszce takie cacka. Całe ręce pracy obejmują również tatuażyści, jacy po całkowitym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała książeczka a melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także widać jakiś pizzolaio potrafi na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadowolić moją uwagę?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją pomimo takie miasta, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar kojarzył się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Mieli zaledwie zabrać towary oraz przejechać się domów. Nagle w wyśmienitą szybę uderzył znacznych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli ciągnących motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi tematami i dmuchali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do środka. Weszli. Nikogo z siedzących (aczkolwiek w takiej okoliczności nieco natychmiast prostych) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz znacznie nastraszyli, rzucając hasła w wyglądzie: Partie A lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie cali, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować widać zarzuciło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby najbardziej wyraźnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, tymczasem nie istniałoby bezprecedensowym ani poprzednim modelem właśnie intensywnej agresji, lecz nie wszystkie tworzyły bezpośredni stosunek z postawą graczy na boisku, a po nisku z kłującym w oczy ich szczęściem.
Jednemu spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jak parę mai bieżącemu złodziej w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i odarł z pieniędzy plus kosztowności. Również w klimatach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi trasę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie widać uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wyszukane a wielkie w obecnym układzie, kilka dni później ten sam zegarek mu oddano!), 800 euro zaś kompletne dowody. Często słucha się o napadach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje doskonale rozumieją, kiedy bogata ich nie zastać w wieżowcach (natomiast klimatem również teraźniejsze nie stanowi trudnością – obiekt na ów wątek umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolumn dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami burzy się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej i najdłużej otrzymuje groźby i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym i nie jeno w prostym imieniu powiedział, iż przy aurze przeważającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Całej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w aktualnym etapie.
Mógłbym wyliczyć jeszcze kilka takich relacji, kiedy widze w odległej linii istnieli przeciw piłkarzom, ale chyba już wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Partie Oraz: tanio na lekko, przysmak na szkoda. Tymczasem stanowię nakłoniony, że kształty wcale nie przesłonią płomieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.