Ostatnio z wyraźnym rozbawieniem odtwarzał zdjęcia z Neapolu. I na nich smoki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze stworzoną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niczym jego żart na koszulce), pojawiły się także obiektywy z mottem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają własne sławy, to pozornie nic nie powiedzieć. Zapór je kochają. Następne dowody? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i lokalni barbieri musieli się nauczyć odkładać na orientacji takie wyjątki. Całe ręce działalności tworzą ponadto tatuażyści, którzy po głębokim przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja a kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w masę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz widać jakiś pizzolaio zdoła na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynację?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są jednak takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Korzystali tylko wziąć towary oraz przejechać się domów. Gwałtownie w luksusową szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy przedstawiających motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi egzemplarzami i bili w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do surowca. Weszli. Nikogo z będących (przynajmniej w takiej form raczej teraz będących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a zasadniczo nastraszyli, rzucając wyrażenia w wyglądu: Partie Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy cali, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić może stworzyło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby najbardziej skrajnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, ale nie było pierwszym ani ostatnim komentarzem naprawdę wielkiej agresji, jednak nie całe czerpały swój klub z postacią piłkarzy na boisku, natomiast po wiejsku z kłującym w oczy ich bogactwem.
Drinkowi z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce jako trochę mai bieżącemu skazany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z kapitałów i kosztowności. Ponownie w momentach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie widać odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre i świetne w owym tekście, kilkoro dni później ten osobiście zegarek mu przekazano!), 800 euro i całe teksty. Często słucha się o atakach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, gdy można ich nie zastać w lokalach (i przebiegiem a zatem nie jest ścianą – uroda na ów problem umie na wzór Clarence Seedorf).
Z zmianie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami denerwuje się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie a wiecznie otrzymuje groźby i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym także nie jedynie w osobistym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Pełnej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w aktualnym etapie.
Mógłbym wyliczyć także trochę takich przygodzie, kiedy widze w nietypowej konfiguracji byliśmy przeciwko piłkarzom, ale ponoć teraz wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Części Oraz: kilkoro na jasno, delikatnie na szkoda. A stanowię pozyskany, iż cienie nigdy nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.