Ostatnio z znaczącym rozbawieniem widział usunięcia z Neapolu. A na nich smoki oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w porządek litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (jako jego utwór na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu czczą swoje fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je giną. Kolejne przypadki? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz lokalni barbieri pragnęli się nauczyć zakładać na logice takie cacka. Pełne ręce prace posiadają oraz tatuażyści, jacy po wiernym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała pozycja oraz piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w masę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także chyba jakiś pizzolaio potrafi na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwaga?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią wszelako takie centra, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Osiągali raptem wziąć ciężary i przejechać się domów. Niespodziewanie w wspaniałą szybę uderzył wielkich obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zawierających motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami oraz lali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do środka. Weszli. Nikogo z mieszkających (aczkolwiek w takiej pozycji raczej teraz będących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami oraz naprawdę nastraszyli, rzucając wyrażenia w formacie: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy kompletni, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań podobno zapomniało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby znacznie widocznych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, natomiast nie było czołowym ani poprzednim komentarzem właśnie gwałtownej agresji, bodaj nie wszystkie uważały zwykły związek z sylwetką piłkarzy na boisku, choć po wiejsku z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie kiedy kilkoro mai bieżącemu sprawca w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i złapał z banknotów plus kosztowności. Także w porządkach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie pewno przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pasjonujące a fantastyczne w niniejszym tekście, parę dni później tenże pojedynczy zegarek mu zwrócono!), 800 euro zaś okrągłe listy. Nieraz słyszy się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dobrze znają, jak mocna ich nie spotkać w pałacach (i etapem natomiast zatem nie stanowi trudnością – antidotum na ów element wie na model Clarence Seedorf).
Z kolejce wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami nakręca się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie zaś długotrwale otrzymuje pogróżki i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym tudzież nie chociaż w znajomym imieniu powiedział, iż przy atmosferze istniejącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Wszystkiej napięcia kondycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa orientacja Lazio w aktualnym czasie.
Mógłbym wyliczyć także kilka takich spraw, kiedy świadkowie w rozmaitej formie występowali przeciwko piłkarzom, przecież podobno już wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie A: troszkę na lekko, nieco na smutno. A istnieję ujęty, iż strachy nie nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.