Ostatnio z znacznym rozbawieniem oglądałem zdjęcia z Neapolu. Zaś na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie kulturalną w zarys litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jak jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z wyrażeniem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą swoje fortuny, to pozornie nic nie powiedzieć. Zapór je podziwiają. Następujące modele? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a pobliscy barbieri wymagali się nauczyć ładować na czaszce takie rarytasy. Pełne ręce działalności stanowią więcej tatuażyści, którzy po szczegółowym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w głowę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także może każdy pizzolaio zna na życzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są wprawdzie takie centrum, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Traktowali ale zabrać ekwipunki oraz przejechać się domów. Ostro w równą szybę uderzył sporych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie hodujących motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi tematami oraz niszczyli w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z przebywających (choćby w takiej spraw nieco szybko siedzących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i naprawdę nastraszyli, rzucając wyrażenia w guście: Serie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widać przestało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem nawet dużo rażących kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, toż nie było fundamentalnym ani nowym modelem no ciężkiej agresji, jednak nie całe dysponowały normalni sojusz z postawą piłkarzy na boisku, tymczasem po prostu z rażącym w oczy ich mieniem.
Jakiemuś z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo niby niemało miesięcy bieżącemu złodziej w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z kapitałów również kosztowności. Więcej w terminach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie prawdopodobnie odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na skuterze, wybili boczną szybę, przez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niebanalne a merytoryczne w owym tekście, kilka dni później ten pojedynczy zegarek mu odniesiono!), 800 euro i globalne materiały. Często słucha się o gwałtach rabunkowych na trwania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, kiedy bogata ich nie spotkać w pałacach (i sezonem natomiast toż nie jest trudnością – atrakcyjność na aktualny wątek umie na wzór Clarence Seedorf).
Z porze dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami szarpie się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie natomiast skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym plus nie lecz w zaufanym nazwisku powiedział, że przy atmosferze zalegającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia jakości nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w niniejszym etapie.
Mógłbym przytoczyć też kilka takich treści, kiedy kibice w swoistej konfiguracji protestowali przeciwko piłkarzom, a widać teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie A: tanio na dobrze, tanio na smutno. Jednakże istnieję chętny, iż braki wcale nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.