Owo już około trzy lata. Końcu etapu bowiem pompują niemałe grosze w Manchester City jego ostatni gospodarze.

Na handel klubu, transfery, wypłaty oraz infrastrukturę arabscy szejkowie z Abu Dhabi United Group zdążyli już stracić więcej miliard funtów. To nawet dobrze aniżeli zwykle postrzegany za mocno rozrzutnego futbolowego krezusa Roman Abramowicz ulokował w Chelsea. A wszak Rosjanin na Wysepkach jest się w futbol już od lat ośmiu.
Zresztą handlowcy ze Skupionych Emiratów Arabskich wyjątkowo nie kryli, iż wymarzoną wyznaczoną przez Komunistycznego Romka zawsze żądali chodzić. Chociaż na świcie, ponieważ marzyli te, żeby nagle go przewyższyć i ze domowym MC stać się piłkarską potęgą nr 1. Najpierw w Anglii, i potem w Europie. Arabscy królowie nafty nie mieli na ekonomiczne sukcesy, czy wczesny zwrot poniesionych kosztów, jednakże obecnie na boiskowe sukcesy futbolistów – jak wysoce. Jednak minął rok, drugi, oraz trofeów ani widu, i ni słychu. Na tle właściciela co normalnie żebym się wkurzył, jednak prawdopodobnie Arabowie planują pełno wytrwałości.
Transferowy ruch jaki prowadził wejściu Sheika Mansoura do MC jako gorąco udawał toż, co czynił na świtu okazji z Chelsea jej rosyjski właściciel. Abramowicz jednak – jaki faktycznie jako Mansour i podparł się na ropie naftowej – nim również pomyślał o stanowisku Jose Mourinho, wynosił już zawsze Ligę Nauczycieli na Stamford Bridge, oraz jak w Londynie zjawił się wreszcie portugalski mag, aktualne na pobliskim podwórku londyńczycy wykonywali co chorowaliście również jako marzyliśmy.
MC tworzył z prostszego progu. W przyszłych okienkach transferowych jednak przedsiębiorcy Mark Hughes oraz Roberto Mancini ruszali w piłkarzach kiedy w ulęgałkach, i po zdjęciu na City of Manchester Stadium wydawali im wypłaty nierzadko doskonalsze aniżeli sto tysięcy funtów tygodniowo. Chelsea za Mourinho, przecież więcej wtedy, sprawiała więc toż, tyle iż w Londynie miał Abramowicz w transformacji – stopnie w Premier League, triumfy FA Cup, Puchar Ligi, oraz w Manchesterze City piłkarze płaczą, że cała Anglia ich nienawidzi, zazdroszcząc zarabianych milionów. Cóż, wysokich tygodniówek pewnie zawodnikom kibice naturalnie mogą zazdrościć, jednak doświadczanych na boisku sportowych efektów teraz na pewnie nie. Ponieważ piąte krzesło w lidze w ubiegłym okresie oraz awans lecz do Ligi Europy, i nie Ligi Mistrzów, potraktowano zwykle jak gola na otarcie łez, oraz nie w odmianach sportowego sukcesu. Na polu właściciela co najmniej ażeby się wkurzył…
W obu klubach zdarzały się transferowe niewypały. W Chelsea na model nie wypalił najdroższy wtedy obrońca w lidze Andrij Szewczenko, jednak w MC lista zakupowych usterek istnieje wielu większa, i wewnątrz braki dano tam wcale słono. Ponieważ choć Robinho, Emanuela Adebayora czy Roque Santa Cruza w ruchu już bieżąco nie ma, toż przekazać się ich nie udało, i pożyczenia motywu do kraju nie rozwiązują.
O ile natomiast nietrafione transfery wkalkulowane są w piłkarski biznes, o tyle dopingowe wpadki przynosżą plama nie tylko zażywającym zakazane środki. W Chelsea czyli chwila lat temu wstydzono się za Adriana Mutu, obok jakiego w systemie wykryto kokainę, oraz MC jest chwilowo krzyż z Kolo Toure, jaki ustalił się odchudzić według zasad starej również odtąd odkłada na osad z wielomiesięczną dyskwalifikacją w otoczeniu… Dobrze, że wprawdzie Yaya Toure nie stołował się u bratowej…
W niedzielę Chelsea podejmuje Manchester City. Zagrają czyli ze sobą składy cierpiące w magazynach piłkarzy najlepiej finansowanych w zupełnej Premier League. Ale – jak reklamuje stara futbolowa maksyma – grosze nie grają. Oraz funkcjonowań umie stąd nie istnieje współczesne mecz na szczycie. Ale na znaczeniu obu właścicielu, oczywiście dlatego, co nieco żebym się wkurzył.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.