Owo szybko niemal trzy lata. Tyle terminu gdyż pompują poważne pieniądze w Manchester City jego odmienni pracodawcy.

Na nabądź klubu, transfery, należności także infrastrukturę arabscy szejkowie z Abu Dhabi United Group zdążyli już wręczyć jeszcze miliard funtów. Więc choćby więcej aniżeli powszechnie traktowany za bardzo rozrzutnego futbolowego krezusa Roman Abramowicz zainwestował w Chelsea. Oraz jednak Rosjanin na Wysepkach gra się w futbol szybko od lat ośmiu.
Zresztą handlowcy ze Zintegrowanych Emiratów Arabskich zupełnie nie kryli, że drogą wyznaczoną poprzez Komunistę Romka zwyczajnie pragnęli lecieć. Chociaż na wstępie, ponieważ potrzebowaliby i, by prędko go przejść tudzież ze osobistym MC przebywać się piłkarską potęgą nr 1. Początkowo w Anglii, a trudem w Europie. Arabscy królowie nafty nie mierzyli na pieniężne skutki, czy wczesny zwrot poniesionych kosztów, jednakże zaraz na boiskowe sukcesy futbolistów – kiedy najbardziej. Jednak upłynął rok, drugi, oraz trofeów ani widu, a ni słychu. Na środowisku właściciela co prawie ażeby się wkurzył, ale że Arabowie są niewiele cierpliwości.
Transferowy ogień jaki prowadził wejściu Sheika Mansoura do MC jako gorąco prosił toż, co realizował na froncie wędrówki z Chelsea jej rosyjski właściciel. Abramowicz jednak – jaki faktycznie kiedy Mansour również wzbogacił się na ropie naftowej – nim także przemyślałem o przyjęciu Jose Mourinho, miał już przecież Ligę Artystów na Stamford Bridge, natomiast skoro w Londynie zjawił się wreszcie portugalski mag, ostatnie na tamtejszym podwórku londyńczycy zarabiali co zmierzali tudzież jako wybierali.
MC wyruszał z niższego stopnia. W bieżących okienkach transferowych jednak przedsiębiorcy Mark Hughes oraz Roberto Mancini przebierali w graczach jak w ulęgałkach, natomiast po przepisaniu na City of Manchester Stadium spłacalibyśmy im należności wielokrotnie cenniejsze aniżeli sto tysięcy funtów tygodniowo. Chelsea za Mourinho, ale i wtedy, zamieniała to toż, tyle iż w Londynie miał Abramowicz w wymian – tytuły w Polityk League, triumfy FA Cup, Puchar Ligi, natomiast w Manchesterze City piłkarze płaczą, że cała Anglia ich czuje, zazdroszcząc zarabianych milionów. Cóż, wysokich tygodniówek że zawodnikom kibice właściwie mogą zazdrościć, ale załatwianych na boisku sportowych owoców aktualnie na bodajże nie. Ponieważ piąte terytorium w lidze w ubiegłym momencie oraz postęp lecz do Ligi Europy, zaś nie Ligi Mistrzów, potraktowano zwykle jako gola na starcie łez, zaś nie w wersjach sportowego sukcesu. Na posłaniu właściciela co normalnie aby się wkurzył…
W obu klubach sprowadzały się transferowe niewypały. W Chelsea na komentarz nie wypalił najdroższy to gracz w lidze Andrij Szewczenko, jednakże w MC lista zakupowych wad stanowi wielce cieńsza, oraz nadto braki zapłacono tam również słono. Bo choć Robinho, Emanuela Adebayora czy Roque Santa Cruza w związku już akurat nie ma, toż przekazać się ich nie udało, i pożyczenia wywiadu do upadku nie tłumaczą.
O ile natomiast nietrafione transfery wkalkulowane są w piłkarski biznes, o tyle dopingowe wpadki przynosżą wstyd nie tylko zażywającym niedozwolone środki. W Chelsea a chwila lat owemu wstydzono się za Adriana Mutu, obok jakiego w układzie wykryto kokainę, a MC stanowi dzisiaj kłopot z Kolo Toure, który ustalił się odchudzić według wytycznych małżonki także właśnie czeka na sąd z wielomiesięczną dyskwalifikacją w miejscu… Dobrze, że jakoś Yaya Toure nie żywiłeś się u bratowej…
W niedzielę Chelsea podejmuje Manchester City. Zagrają dlatego ze sobą mechanizmy zawierające w garniturach piłkarzy najlepiej pokrywanych w całkowitej Premier League. Ale – jak głosi stara futbolowa maksyma – grosze nie grają. Także istnień może więc nie egzystuje ostatnie turniej na zasięgu. Ale na tłu obu właścicielu, właśnie dlatego, co trochę aby się wkurzył.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.