Teraz o kawałkach. W Polsce pozwoliło się, że smutna jest trzynastka, i niczym w programie trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni sprzyjają nie dawać żadnych usterek ewentualnie w całokształcie nie spływać z dworu.

We Włoszech zbyt niezwykle pechowy dzień rozmyśla się chociaż te piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni piłkarze w Części A, zaś współczesnych ale nie brakuje, jak ognia unikają numeru 17, natomiast 13 z jak diabłem im się nie kojarzy. Marek Hamsik przeważnie istnieje proszony poprzez włoskich dziennikarzy, jako ostatnie się dzieje, że rzeczywiście doskonale chodzi z przeklętym numerem na plecach? Dla Słowaka wszak on akurat nie jest nieznośny również nie wywołuje żadnych złych skojarzeń, ponieważ usamodzielniłem się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez odpowiedzi czy z 13 czy 17 na plecach piłkarze oznakowanymi tymi utworami absolutnie nie byliśmy historyjce w Części A (paręnaście lat temuż z naturalnych przyczyn, bo przypadały one lecz rezerwowym). Co nowego słynna dziesiątka. Wszędzie tej piątki stworzono historii, jej przebywała magia a słynne uwielbienie. Brzmieć spośród dziesiątką, to pożądanie jakiegoś lubego uganiającego się za skórą oraz marzącego o intensywnej karierze. Z dziesiątką przecież przedstawiały największe sławy. Obniżając się ale do ligi włoskiej, do bryły natychmiast przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Raz dziś owi gracze także niemało zagranicznych nienazwanych spośród lat ciągle wcześniejszych decydowało o przypadkach mistrzostwa, nadawało niezwykłego blasku rozgrywkom, budziło powszechną opinię.
Zatem się zmieniło. W obecnym terminie jak w żadnym innym stanęła dewaluacja dziesiątki. Jej następcą została siódemka. To zawodnicy z owym kawałkiem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jak kawałek od listy).
W Milanie godnym spadkobiercą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, który w aktualnym roku wypracował teraz daleko dużo, by przestać o przykrym 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na które wszedł za rzeczą Ronaldinho, sprawiły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako baba piłkarza wytrzymała tylko dziewięć miesięcy. W bieżącym roku Pato wygrał Milanowi co średnio trzy mecze: z Chievo, oraz przede ludziom spośród Napoli i Interem – żyć że akurat ważne o scudetto.
Bez takich zawirowań jest kariera Edinsona Cavaniego – obok niego bieżące nieprzerwana krzywa rosnąca. Jego miara odkryci zaś jego cenę często zmierzają w władzę. Jak przybywał do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 powierzył mu Ezequiel Lavezzi. Akurat w Neapolu gruchnęła wieść, iż samotnym typem, dla którego o zdjąć obwarowanie z punktu 10, świętego od czasów Maradony, istnieje precyzyjnie Cavani. Przecież nie wiem, czy taki talent żeby powitał.
Spośród dziesiątki w Sampdorii na sytuacja siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć goli, wszystkie w nowych połówkach, wszystkie stanowiące o osiągnięciach. Wolny niego zdobycie szóstego z urzędu mistrzostwa już wówczas dostało w klasie marzeń.
Nadal korzystniejszy skok jakościowy, lecz ciągle wolny odmiany barw, zrobił Alexis Sanchez, który skalą daru nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Natomiast siódemka piłkarza z Udinese już latem może otrzymać najidealniejszą cenę.
Natomiast tylko dzięki współczesnym siódemkom, a nie przereklamowanym bądź kilka podstarzałym dziesiątkom, tych siedem:) kolejek straszy się tak ciekawie.
PS. Moc siódemki zbadali nie dopiero we Włoszech. Coś na bieżący wątek rozumieją na przykład w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen i Kenny Dalglish, a aktualnie Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.