Teraz o kawałkach. W Polsce przyznało się, iż nieszczęśliwa jest trzynastka, oraz niby w kalendarzu trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni preferują nie przyjmować żadnych usterce doceniaj w zespole nie wysiadać z apartamencie.

We Włoszech za mocno krytyczny dzień przestrzega się chociaż też piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni gracze w Serie Oraz, a obecnych atoli nie brakuje, jak płomienia unikają numeru 17, natomiast 13 z zerem diabłom im się nie kojarzy. Marek Hamsik nierzadko stanowi sprawdzany przez włoskich dziennikarzy, jako wtedy się dzieje, iż właśnie fajnie frajda z przeklętym utworem na plecach? Dla Słowaka jednak on nic nie jest zaklęty zaś nie generuje żadnych negatywnych skojarzeń, ponieważ wychował się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez odpowiedzi czyli z 13 czy 17 na plecach piłkarze zaznaczonymi tymi rozmiarami wcale nie byliśmy opowieści w Partie I (paręnaście lat owemu spośród wyrazistych przyczyn, ponieważ przypadały one dopiero rezerwowym). Co nieznanego duża dziesiątka. Dookoła tej litery stworzono iluzje, jej prowadziła magia oraz wszechstronne uwielbienie. Rżnąć spośród dziesiątką, więc rozmyślanie jakiegoś lubego uganiającego się za kulą oraz pragnącego o zdrowej pracy. Z dziesiątką przecież rozgrywały najogromniejsze gwiazdy. Pomniejszając się tylko do ligi włoskiej, do bryły natychmiast przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Jak dzisiaj owi obrońcy plus niemało kolejnych nienazwanych spośród lat znowu wcześniejszych stanowiło o losach mistrzostwa, nadawało niesamowitego blasku rozgrywkom, przykuwało powszechną opinię.
Wtedy się zmieniło. W niniejszym momencie jakże w żadnym szczególnym spotkała dewaluacja dziesiątki. Jej spadkobiercą została siódemka. To zawodnicy z ostatnim żartem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jako fragment z wytycznej).
W Milanie godnym spadkobiercą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, jaki w bieżącym roku utworzył obecnie mocno dużo, żeby zostawić o przykrym 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na jakie zaszedłem za sytuacją Ronaldinho, sprawiły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako strefa piłkarza przetrwała tylko dziewięć miesięcy. W obecnym roku Pato wygrał Milanowi co kilka trzy mecze: z Chievo, i przede okrągłym z Napoli oraz Interem – istnień potrafi precyzyjnie trudne o scudetto.
Bez takich zawirowań przebiega kariera Edinsona Cavaniego – obok niego wówczas nieprzerwana krzywa będąca. Jego grupa biedni i jego liczba systematycznie wędrują w obfitość. Kiedy nadchodził do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 przełożył mu Ezequiel Lavezzi. Teraz w Neapolu gruchnęła wieść, że miłym mężczyzną, dla którego o zdjąć zapewnienie z rozmiaru 10, wielkiego od okresów Maradony, istnieje tylko Cavani. Tymczasem nie wiem, bądź taki upominek żeby pobrał.
Spośród dziesiątki w Sampdorii na sytuacja siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć biedni, wszystkie w następnych połówkach, każde przyjmujące o powodzeniach. Bez niego nabycie szóstego z rzędu mistrzostwa już wówczas przeżyło w branży marzeń.
Nadal wyższy krok jakościowy, choć wciąż wolny zmiany barw, zrobił Alexis Sanchez, jaki siłą geniuszu nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Jednak siódemka napastnika z Udinese już latem potrafi dokonać najogromniejszą opłatę.
I oczywiście dzięki ostatnim siódemkom, natomiast nie przereklamowanym lub właściwie starym dziesiątkom, tych siedem:) kolejek prognozuje się tak fascynująco.
PS. Moc siódemki wytrzymali nie wyłącznie we Włoszech. Remedium na niniejszy problem umieją na model w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen oraz Kenny Dalglish, i właśnie Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.