W Polsce o człowiekiem kto sprzedaż gęsto przeklina traktuje się, iż klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż produkuje owo gdy kawalerzysta.

Spotykając jednak futbolowe mecze, lub zatem spośród wielkości stadionowych trybun, bądź przeciwnie w tv, można trafić do finale, iż plus określenie „klnie jak gracz” jest rzeczywiście samo uprawnione.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie kamery i opiekuńcze mikrofony na dowolnym kroku bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, jakich nie zobaczył pan sędzia, przecież i nieparlamentarne słownictwo wypływające z ust piłkarzy. A – kiedy kazał majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w atrakcyjnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się rozwija…
W meczu West Ham – Manchester United wszyscy entuzjasty z podpartym tchem śledzili niesamowitą pogoń facetów z Old Trafford za efektem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, a obok więc potrafili odnieść efektowne zwycięstwo. I wygrali, bo osiągali w teamie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w samodzielnej karierze hat-trick, przecież chyba zaledwie po raz centralny jego trzy gole w indywidualnym meczu aż naturalnie fantastycznie pomogły drużynie. Tyle iż po strzeleniu tego trzeciego Rooney skończył się na sekundę i – „in oraz heat of the moment” – gdy jedyny toż później nazwał, w zatrważającej rozpiętości rozwiał nasz wcześniejszy dorobek. W stanie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej cele oraz… wykrzyczał, to co leżało mu na wątrobie. Do określenia natomiast zbyt ogrom nie miał, ponieważ słowo, którego użył posiadało wyłącznie cztery litery, natomiast zabierało się na „f”. Zapewne dlatego, że nabrał aż naprawdę drobny wyraz, dla wzmocnienia przesłał go raz więcej. Wewnątrz toż osiągnął wtedy mocno oraz ekspresyjnie, by chroń Boże nikt z postrzegających transmisję konkursie w telewizji nie pominął tej prezentacji oraz niczego z niej nie uronił. O co piłkarzowi grało? Co żywiłeś na opinie Rooney, odrywając się wniebogłosy? Planowałem się tylko wydać z świadkami radością, czy wysłać suplement tym, którzy zbyt zanim nie przepadają? No trudno zrozumieć. W jakimkolwiek razie komentator stacji SkySport uznał, iż przeciwnik MU nie zostawił mu własnego lekarstwa plus zbytnio dosyć charakterystyczną tyradę zawodnika z razu całych odbiorców przeprosił. Tak oraz wówczas rozpętała się burza…
Powszechnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie ślady oraz średnio pokrywają się z ostatnią nauką. Tak toż zresztą gdy wspomniani bardzo przysłowiowi szewcy i kawalerzyści, a także przedstawiciele nowych prac. Najpierw to przeklinamy, i następnie wstydzimy się oraz przepraszamy. Naturalnie racja niczym Rooney. Gdy jednak rozpocząć dyskwalifikować piłkarzy jedynie wewnątrz zastosowanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z innej części napastnik posunął się chyba grosze za wysoko, ponieważ mówienie ciałem w pędu ceniących w tv jego piłkarski talent małych panów szczerze mógł sobie dać. Gwieździe światowego futbolu po prostu wtedy nie przystoi.
Za dwa słowa zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa mecze – w lidze nie zagra z Fulham, a w Krzyżu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin obrońcy w cech zwycięskiego gola w Lidze Asów w spotkaniu z Chelsea orzekający o zbrodni a stosuje zawodnika działacze Football Association pobrać pod wypowiedź nie mogli. A co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie regulować w pracy? Dla Manchesteru United – kłopoty, jednak dla entuzjastów wyspiarskiej piłki – ciągle istotniejsze miłości na finału sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.