W Polsce o człowiekiem kto za nierzadko przeklina powiada się, iż klnie jak szewc, w Anglii zaś, że urzeczywistnia ostatnie jako kawalerzysta.

Spotykając jednak futbolowe mecze, jednakowoż zatem z intensywności stadionowych trybun, czyli tylko w tv, można trafić do wyniku, iż jeszcze określenie „klnie jak piłkarz” istnieje właściwie samo uprawnione.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie celi oraz troskliwe mikrofony na wszystkim etapu bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, jakich nie zobaczył pan sędzia, tymczasem też nieparlamentarne słownictwo lecące z ust piłkarzy. Oraz – gdy stwierdzał majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w popularnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się wdraża…
W konkursie West Ham – Manchester United wszyscy świadkowie z podpartym tchem śledzili niesamowitą pogoń kolesi z Old Trafford za skutkiem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bramek, a pomimo więc umieli nawiązać efektowne zwycięstwo. I wygrali, albowiem brali w zbiorze Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w męskiej karierze hat-trick, jednak może zaledwie po raz centralny jego trzy gole w samym meczu aż naturalnie niesamowicie pomogły drużynie. Tyle że po uderzeniu tegoż trzeciego Rooney skończył się na chwilę i – „in natomiast heat of the moment” – kiedy tenże toż później nazwał, w imponującej wielkości zniszczył swój wcześniejszy dorobek. W etapie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej cele oraz… wykrzyczał, więc co przebywało mu na wątrobie. Do wymówienia jednak za kupa nie miał, gdyż słowo, jakiego zastosował posiadało dopiero cztery litery, natomiast zakładało się na „f”. Pewnie dlatego, iż wyczerpał aż no zły wyraz, dla wzmocnienia powtórzył go raz jeszcze. Wewnątrz owo wytworzył więc publicznie oraz ekspresyjnie, aby stój Boże nikt z patrzących transmisję pojedynku w telewizji nie przeoczyłeś tej prezentacji a niczego spośród niej nie uronił. O co piłkarzowi grało? Co hodował na koncepcji Rooney, odbierając się wniebogłosy? Zmierzał się tylko wydać z kibicami radością, albo zagwarantować suplement tym, którzy wewnątrz zanim nie przepadają? No trudno zrozumieć. W każdym razie komentator stacji SkySport uznał, iż napastnik MU nie został mu odrębnego lekarstwa a zbytnio stosunkowo szczegółową tyradę zawodnika z razu ludziach świadków przeprosił. No natomiast niedługo uwolniła się burza…
Ogólnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie objawy i umiarkowanie obijają się z obecną zgodą. No indywidualne dodatkowo jak wspomniani wysoce przysłowiowi szewcy oraz kawalerzyści, ale i agenci różnych działalności. Najpierw więc przeklinamy, natomiast nadal wstydzimy się oraz przepraszamy. Właśnie tak jako Rooney. Jeśli natomiast począć dyskwalifikować piłkarzy właśnie wewnątrz korzystanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z drugiej postaci napastnik posunął się chyba niewiele za daleko, ponieważ dodawanie mięsem w przebiegu szanujących w telewizji jego piłkarski kunszt małych osobników tak mógł sobie darować. Gwieździe światowego futbolu po wiejsku współczesne nie przystoi.
Za dwa pojęcia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa turnieje – w lidze nie zagra z Fulham, zaś w Kielichu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin obrońcę w twarzy zwycięskiego gola w Lidze Profesorów w widzeniu z Chelsea orzekający o winie i konsekwencji zawodnika działacze Football Association wziąć pod uwagę nie mogli. Tudzież co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie cechować w analizie? Dla Manchesteru United – kłopoty, natomiast dla miłośników wyspiarskiej piłki – więcej głębsze miłości na końcu sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.