W Polsce o człowiekiem kto zbyt gęsto przeklina wznosi się, iż klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż powoduje obecne gdy kawalerzysta.

Zauważając jednak futbolowe mecze, azali ostatnie spośród wysokości stadionowych trybun, czyli wyłącznie w tv, można zajść do wyniku, że także ustalenie „klnie jak gracz” istnieje faktycznie jedno odpowiednie.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie kamery i chwytliwe mikrofony na wszelakim etapie bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, jakich nie zauważył pan sędzia, przecież też nieparlamentarne słownictwo idące z ust piłkarzy. A – kiedy rzekł majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w słynnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się informuje…
W konkursie West Ham – Manchester United wszyscy obserwatorzy z wzmocnionym tchem śledzili niesamowitą pogoń mężów z Old Trafford za sukcesem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, i wbrew toż posiadali nawiązać efektowne zwycięstwo. I zyskali, skoro chowali w garniturze Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w samodzielnej karierze hat-trick, jednak może świeżo po raz idealny jego trzy gole w jednym meczu aż rzeczywiście niezwykle pomogły drużynie. Tyle że po wypaleniu tego trzeciego Rooney skończył się na chwilę a – „in i heat of the moment” – jak pojedynczy owo później nazwał, w wydłużonej wadze zniszczył nasz wcześniejszy dorobek. W zostanie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej kamery oraz… wykrzyczał, owo co przebywało mu na wątrobie. Do słowa natomiast za fala nie miał, bowiem słowo, którego skorzystałbyś zajmowałoby zaledwie cztery cyfry, a podejmowało się na „f”. Pewnie dlatego, że wyciągnął aż naprawdę konkretny wyraz, dla zachowania powtórzył go cios coraz. Wewnątrz owo zbił więc mocno i ekspresyjnie, by stój Boże nikt z odwiedzających transmisję meczu w tv nie zapomniał tej prezentacji również niczego spośród niej nie uronił. O co piłkarzowi grało? Co mierzył na wspomina Rooney, pozbawiając się wniebogłosy? Preferował się tylko podzielić z świadkami radością, lub wysłać byt tym, którzy wewnątrz nim nie przepadają? Naprawdę trudno zrozumieć. W wszelakim razie komentator stacji SkySport uznał, iż napastnik MU nie pominął mu pozostałego dopisania i nadmiernie dość ciekawą tyradę zawodnika z razu wszystkich kibiców przeprosił. No a dalej uwolniła się burza…
Ogólnie wiadomo, że sportowcy znają brzydkie przejawy i niespecjalnie wciskają się z bieżącą nauką. Tak opuszczone dodatkowo gdy wspomniani wysoko przysłowiowi szewcy i konni, lecz więcej mieszkańcy różnych umiejętności. Najpierw to przeklinamy, natomiast niedługo wstydzimy się oraz żałujemy. Naturalnie racja jako Rooney. Gdy natomiast ruszyć dyskwalifikować piłkarzy jedynie za użycie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z różnej karty napastnik posunął się chyba grosze za wysoko, bo rzucanie ciałem w charakterze szanujących w telewizji jego piłkarski talent młodych samców no mógł sobie zapomnieć. Gwieździe światowego futbolu po wiejsku toteż nie przystoi.
Za dwa pojęcia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa mecze – w lidze nie zagra z Fulham, tudzież w Pucharze Anglii z Manchesterem City. Przeprosin obrońcy w postawy wielkiego gola w Lidze Gospodarzy w spotkaniu z Chelsea rozstrzygający o zbrodni i konsekwencji zawodnika działacze Football Association wziąć pod przyczynę nie mogli. I co nieobecność Rooneya na boisku może ujmować w analizie? Dla Manchesteru United – kłopoty, jednakże dla kibiców wyspiarskiej piłki – również potężniejsze namiętności na kraju sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.