W Polsce o człowieku kto sprzedaż gęsto przeklina przedstawia się, iż klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż popełnia to jakże kawalerzysta.

Patrząc jednak futbolowe mecze, albo ostatnie z wysokości stadionowych trybun, czyli jedynie w tv, można uzyskać do rezultatu, że dodatkowo określenie „klnie jak piłkarz” stanowi no jedno prawe.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie cele oraz opiekuńcze mikrofony na którymkolwiek gestu bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, których nie zobaczył pan sędzia, ale jeszcze nieparlamentarne słownictwo pływające z ust piłkarzy. A – gdy odpowiadał majster Jan Kobuszewski do petenta Wiesława Michnikowskiego w popularnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się edukuje…
W konkursu West Ham – Manchester United wszyscy świadkowie z podpartym tchem śledzili niesamowitą pogoń przybyszów z Old Trafford za rezultatem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, oraz pomimo owo zdołaliśmy odnieść efektowne zwycięstwo. Oraz zyskali, ponieważ odczuwaliśmy w składzie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w odpowiedzialnej karierze hat-trick, przecież może zaledwie po raz pierwszy jego trzy gole w niepowtarzalnym meczu aż faktycznie niesłychanie ułatwiłyby drużynie. Tyle iż po strzeleniu tego trzeciego Rooney zapomniał się na sekundę a – „in zaś heat of the moment” – jak jeden to później nazwał, w solidnej rozpiętości zmarnowałem nasz wcześniejszy dorobek. W nastroju euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej kamery i… wykrzyczał, toż co spoczywało mu na wątrobie. Do rzeczenia ale za fala nie miał, gdyż słowo, jakiego wziął posiadało dopiero cztery litery, a przystępowało się na „f”. Prawdopodobnie dlatego, że zużył aż naprawdę zły termin, dla utrwalenia przekazał go raz także. Pro ostatnie wypracował toż hucznie oraz ekspresyjnie, by chroń Boże nikt z widzących transmisję meczu w tv nie pominął tej demonstracji oraz zera spośród niej nie uronił. O co piłkarzowi chodziło? Co ciągnął na zachęcie Rooney, pozbawiając się wniebogłosy? Potrzebował się tylko podzielić z kibicami radością, lub podać cokolwiek tym, jacy wewnątrz zanim nie przepadają? Tak trudno zgadnąć. W wszelakim razie komentator stacji SkySport uznał, że wróg MU nie pominął mu nietypowego dopisania także za całkiem dobrą tyradę zawodnika od razu wszystkich odbiorców przeprosił. No oraz wkrótce uwolniła się burza…
Powszechnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie nastroje i umiarkowanie przechowują się spośród tą sprawnością. Owszem opuszczone zresztą kiedy wspomniani wyżej przysłowiowi szewcy oraz kawalerzyści, lecz także agenty innych działalności. Najpierw więc przeklinamy, natomiast wówczas wstydzimy się i żałujemy. Naturalnie rzeczywiście niczym Rooney. Jeżeli ale spróbować dyskwalifikować piłkarzy ale za użycie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z identycznej postaci napastnik posunął się chyba trochę zbyt wysoko, ponieważ mówienie mięsem w prądzie uwielbiających w telewizji jego piłkarski talent młodych samców faktycznie mógł sobie dawać. Gwieździe światowego futbolu po nisku aktualne nie przystoi.
Za dwa wyrażenia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa konkursy – w lidze nie zagra z Fulham, a w Kielichu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin piłkarza w twarze wielkiego gola w Lidze Mentorów w zastaniu z Chelsea decydujący o winie także stosuje zawodnika działacze Football Association uzyskać pod wycieczkę nie mogli. I co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie regulować w realizacji? Dla Manchesteru United – kłopoty, tylko dla miłośników wyspiarskiej piłki – jeszcze godniejsze emocje na finiszu sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.