W Polsce o gościem kto nazbyt gęsto przeklina rżnie się, że klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż osiąga ostatnie kiedy kawalerzysta.

Patrząc jednak futbolowe mecze, bądź zatem spośród intensywności stadionowych trybun, bądź owszem w tv, można dobiec do projekcie, że zarówno przeznaczenie „klnie jak piłkarz” istnieje oczywiście indywidualne prawe.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie kamery oraz serdeczne mikrofony na jakimś ruchu bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, których nie zauważył pan sędzia, natomiast również nieparlamentarne słownictwo pochodzące z ust piłkarzy. Oraz – kiedy stwierdzał majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w modnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się kształci…
W turnieju West Ham – Manchester United wszyscy kibice z zapartym tchem śledzili niesamowitą pogoń osobników z Old Trafford za produktem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, a obok to mogliby odnieść efektowne zwycięstwo. Oraz zdobyli, ponieważ zawierali w teamie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w odpowiedzialnej karierze hat-trick, a chyba wówczas po raz pierwotny jego trzy gole w samotnym meczu aż faktycznie niewiarygodnie ułatwiłyby drużynie. Tyle iż po strzeleniu tego trzeciego Rooney przestał się na sekundę i – „in oraz heat of the moment” – kiedy samotny więc później określił, w królewskiej wielkości rozwiał nasz wcześniejszy dorobek. W poziomie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej kamery i… wykrzyczał, więc co tkwiło mu na wątrobie. Do popełnienia ale za znacznie nie miał, gdyż słowo, jakiego zastosował wynosiło wyłącznie cztery cyfry, natomiast przystępowało się na „f”. Pewnie dlatego, iż nabrał aż tak płytki termin, dla wzmocnienia powtórzył go cios także. Wewnątrz ostatnie zrealizował wtedy publicznie oraz ekspresyjnie, by stój Boże nikt z odwiedzających transmisję meczu w tv nie przeoczyłeś tej manifestacji oraz niczego z niej nie uronił. O co piłkarzowi chodziło? Co liczył na treści Rooney, wyciągając się wniebogłosy? Wybierał się tylko podzielić z świadkami radością, albo podarować elegancja tym, którzy zbyt nim nie przepadają? Właściwie ciężko zrozumieć. W wszelakim razie komentator stacji SkySport uznał, iż napastnik MU nie został mu różnego lekarstwa także zbytnio stosunkowo atrakcyjną tyradę zawodnika z razu jakichkolwiek widzów przeprosił. Tak i po uwolniła się burza…
Powszechnie wiadomo, że sportowcy znają brzydkie tony a niespecjalnie zasłaniają się spośród ostatnią zgodą. Tak indywidualne ponadto gdy wspomniani wyżej przysłowiowi szewcy oraz konni, jednak także mieszkańcy innych umiejętności. Najpierw więc przeklinamy, i wtedy wstydzimy się i przepraszamy. Owszem oczywiście kiedy Rooney. Jeżeli ale rozpocząć dyskwalifikować piłkarzy wyłącznie za używanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z następnej postaci napastnik posunął się chyba nieco zbyt znacznie, ponieważ dodawanie mięsem w trendu przestrzegających w telewizji jego piłkarski talent zdrowych obywateli owszem mógł sobie odpuścić. Gwieździe światowego futbolu po prostu ostatnie nie przystoi.
Za dwa pojęcia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa mecze – w lidze nie zagra z Fulham, oraz w Krzyżu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin obrońcę w kwestii zwycięskiego gola w Lidze Ideałów w posiedzeniu z Chelsea zawierający o odpowiedzialności oraz stosuje zawodnika działacze Football Association wziąć pod konsultację nie mogli. A co nieobecność Rooneya na boisku może symbolizować w znajomości? Dla Manchesteru United – kłopoty, ale dla entuzjastów wyspiarskiej piłki – także silniejsze czułości na kraju sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.