W Polsce o gościem kto rynek nierzadko przeklina wspomina się, że klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż obrabia owo jako kawalerzysta.

Spotykając jednak futbolowe mecze, lub to spośród wielkości stadionowych trybun, bądź ale w telewizji, można osiągnąć do skutku, że więcej miano „klnie jak piłkarz” jest istotnie jedno odpowiednie.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie kamery oraz szczegółowe mikrofony na wszelkim kroku bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, których nie zauważył pan sędzia, tymczasem ponadto nieparlamentarne słownictwo wypadające z ust piłkarzy. A – gdy odkrywałem majster Jan Kobuszewski do petenta Wiesława Michnikowskiego w fajnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się rozwija…
W turnieju West Ham – Manchester United wszyscy miłośniki z podpartym tchem śledzili niesamowitą pogoń odwiedza z Old Trafford za rezultatem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, oraz wbrew to mogliby nawiązać efektowne zwycięstwo. I skorzystaliście, bowiem byliśmy w porządku Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w poważnej karierze hat-trick, ale podobno zaledwie po raz doskonały jego trzy gole w jedynym meczu aż właściwie namiętnie ułatwiłyby drużynie. Tyle iż po przyłożeniu tegoż trzeciego Rooney zgubił się na chwilę oraz – „in i heat of the moment” – jako sam owo później określił, w potężnej sile rozwiał nasz wcześniejszy dorobek. W etapie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej kamery i… wykrzyczał, ostatnie co leżało mu na wątrobie. Do powiedzenia lecz zbyt moc nie miał, bowiem słowo, którego zastosował dysponowało dopiero cztery litery, natomiast otwierało się na „f”. Prawdopodobnie dlatego, że obrał aż no szybki wyraz, dla zachowania powtórzył go cios coraz. Za wtedy stworzył toż mocno oraz ekspresyjnie, by stój Boże nikt z odtwarzających transmisję konkursu w tv nie ominął tej prezentacji oraz włókna z niej nie uronił. O co piłkarzowi grało? Co proszek na refleksje Rooney, wykopując się wniebogłosy? Chciał się tylko wydać z świadkami radością, czyli oddać rzecz tym, jacy zbytnio nim nie przepadają? Naprawdę trudno zrozumieć. W wszelakim razie komentator stacji SkySport uznał, iż wróg MU nie pominął mu różnego wyjścia oraz zbyt nieco szczególną tyradę zawodnika z razu wszelkich obserwatorów przeprosił. Tak natomiast po rozpętała się burza…
Ogólnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie wyrazy oraz niespecjalnie zawierają się spośród tą inteligencją. Naprawdę samo dodatkowo jak wspomniani bardzo przysłowiowi szewcy oraz konni, ale dodatkowo mieszkańce innych prac. Najpierw więc przeklinamy, a potem wstydzimy się oraz żałujemy. Dokładnie oczywiście jak Rooney. Żebym jednak rozpocząć dyskwalifikować piłkarzy tylko wewnątrz użytkowanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z różnej części napastnik posunął się chyba ciut zbyt dużo, bo dodawanie ciałem w nurtu kochających w telewizji jego piłkarski kunszt młodych samców faktycznie mógł sobie dać. Gwieździe światowego futbolu po nisku ostatnie nie przystoi.
Za dwa wyrażenia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa mecze – w lidze nie zagra z Fulham, i w Pucharze Anglii z Manchesterem City. Przeprosin piłkarza w budów zwycięskiego gola w Lidze Mentorów w spotkaniu z Chelsea zawierający o odpowiedzialności również grzywnie zawodnika działacze Football Association pobrać pod troskę nie mogli. Tudzież co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie przykładać w pracy? Dla Manchesteru United – kłopoty, ale dla amatorów wyspiarskiej piłki – ciągle wspanialsze emocje na kraju sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.