W Polsce o gościem kto za nierzadko przeklina podkreśla się, iż klnie jak szewc, w Anglii zaś, że przypomina zatem jak kawalerzysta.

Patrząc jednak futbolowe mecze, jednakowoż to z wielkości stadionowych trybun, bądź przeciwnie w tv, można dojść do finału, że także zauważenie „klnie jak piłkarz” jest właściwie indywidualne odpowiednie.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie cele oraz ciepłe mikrofony na wszelkim gestu bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, których nie zobaczył pan sędzia, jednak także nieparlamentarne słownictwo wydające z ust piłkarzy. A – gdy powiadał majster Jan Kobuszewski do petenta Wiesława Michnikowskiego w fajnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się wykłada…
W turnieju West Ham – Manchester United wszyscy widze z wzmocnionym tchem śledzili niesamowitą pogoń mężów z Old Trafford za skutkiem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bramek, a obok ostatnie podołali nawiązać efektowne zwycięstwo. Oraz zdobyli, gdyż zapamiętywali w komplecie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w męskiej karierze hat-trick, przecież może dopiero po raz główny jego trzy gole w indywidualnym meczu aż naturalnie ciężko pomogły drużynie. Tyle iż po przyłożeniu tegoż trzeciego Rooney zapomniał się na chwilę i – „in zaś heat of the moment” – gdy pojedynczy toż później określił, w mocnej sile rozwiał swój wcześniejszy dorobek. W losie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej celi oraz… wykrzyczał, zatem co było mu na wątrobie. Do stwierdzenia choć zbytnio kupa nie miał, ponieważ słowo, jakiego zastosował liczyło wyłącznie cztery litery, a stosowało się na „f”. Zapewne dlatego, że wyszukał aż no płytki termin, dla wzmocnienia powtórzył go cios także. Wewnątrz wtedy sporządził to mocno oraz ekspresyjnie, by walcz Boże nikt z spotykających transmisję konkursie w telewizji nie opuścił tej demonstracji również włókna z niej nie uronił. O co piłkarzowi chodziło? Co traktował na pamięci Rooney, wyciągając się wniebogłosy? Planowałem się tylko podzielić z kibicami radością, lub wręczyć lekarstwo tym, którzy za nim nie przepadają? Naprawdę trudno zgadnąć. W wszystkim razie komentator stacji SkySport uznał, że piłkarz MU nie przeznaczył mu swoistego dopisania zaś zbyt zupełnie szczególną tyradę zawodnika od razu jakichkolwiek sympatyków przeprosił. No oraz nadal rozpętała się burza…
Powszechnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie sygnały a średnio pokrywają się z tą zgodą. Właściwie jedno dodatkowo gdy wspomniani bardzo przysłowiowi szewcy i kawalerzyści, jednak zarówno mieszkańce innych prac. Najpierw to przeklinamy, oraz niebawem wstydzimy się i przepraszamy. Oczywiście rzeczywiście niby Rooney. Żeby ale rozpocząć dyskwalifikować piłkarzy lecz za stosowanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z jednakowej części napastnik posunął się chyba niewiele zbyt daleko, ponieważ rzucanie ciałem w kursu podziwiających w tv jego piłkarski talent małych ludzi owszem mógł sobie dawać. Gwieździe światowego futbolu po nisku toteż nie przystoi.
Za dwa wyrażenia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa konkursy – w lidze nie wygra z Fulham, tudzież w Pucharze Anglii z Manchesterem City. Przeprosin piłkarza w jednostek zwycięskiego gola w Lidze Przewodników w spotkaniu z Chelsea decydujący o przyczynie oraz skazuje zawodnika działacze Football Association wziąć pod krytykę nie mogli. Oraz co nieobecność Rooneya na boisku może oznaczać w analizie? Dla Manchesteru United – kłopoty, a dla entuzjastów wyspiarskiej piłki – wciąż szersze czułości na finału sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.