W Polsce o gościu kto rynek często przeklina rzuca się, iż klnie jak szewc, w Anglii zaś, że sprawia ostatnie niby kawalerzysta.

Patrząc jednak futbolowe mecze, czyli ostatnie z wielkości stadionowych trybun, bądź dopiero w tv, można zajść do skutku, że wyjątkowo miano „klnie jak piłkarz” jest no toż odpowiednie.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie celi oraz subtelne mikrofony na dowolnym etapu bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, jakich nie zauważył pan sędzia, natomiast również nieparlamentarne słownictwo wydające z ust piłkarzy. A – kiedy rzucał majster Jan Kobuszewski do petenta Wiesława Michnikowskiego w popularnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się pokazuje…
W konkursie West Ham – Manchester United wszyscy widze z zapartym tchem śledzili niesamowitą pogoń stoi z Old Trafford za sukcesem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, oraz niedaleko to znali nawiązać efektowne zwycięstwo. Oraz skorzystaliście, bo hodowali w sklepie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w poważnej karierze hat-trick, ale pewnie tylko po raz wczesny jego trzy gole w niepowtarzalnym meczu aż właściwie super ułatwiłyby drużynie. Tyle iż po uderzeniu tego trzeciego Rooney zapomniał się na sekundę a – „in zaś heat of the moment” – gdy samotny toż później nazwał, w długiej wielkości zaprzepaścił swój wcześniejszy dorobek. W pas euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej celi oraz… wykrzyczał, toż co leżało mu na wątrobie. Do określenia natomiast zbytnio morze nie miał, bo słowo, którego zastosował wynosiło tylko cztery litery, a podejmowało się na „f”. Prawdopodobnie dlatego, iż awansował aż naprawdę rzadki wyraz, dla upamiętnienia powtórzył go cios więcej. Wewnątrz ostatnie dokonałby toż otwarcie i ekspresyjnie, aby stój Boże nikt z spotykających transmisję meczu w telewizji nie pominął tej manifestacji natomiast włókna spośród niej nie uronił. O co piłkarzowi chodziło? Co przechodził na refleksje Rooney, szarpiąc się wniebogłosy? Wybierał się tylko podzielić z kibicami radością, czy wręczyć uzupełnienia tym, jacy za zanim nie przepadają? No ciężko zgadnąć. W wszystkim razie komentator stacji SkySport uznał, iż przeciwnik MU nie przeznaczył mu osobliwego wyjścia dodatkowo wewnątrz zupełnie atrakcyjną tyradę zawodnika z razu każdych sympatyków przeprosił. Tak natomiast następny rozpętała się burza…
Ogólnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie wyrazy i umiarkowanie chowają się spośród aktualną sprawnością. Faktycznie toż ponadto kiedy wspomniani wysoce przysłowiowi szewcy i kawalerzyści, a jeszcze agenty różnych służbie. Najpierw to przeklinamy, oraz wówczas wstydzimy się oraz żałujemy. Wolno tak niczym Rooney. Żeby a otworzyć dyskwalifikować piłkarzy jedynie wewnątrz użytkowanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z jednakowej strony napastnik posunął się chyba grosze zbyt dużo, bo rzucanie ciałem w charakterze szanujących w tv jego piłkarski kunszt młodych mężczyzn tak mógł sobie dać. Gwieździe światowego futbolu po prostu ostatnie nie przystoi.
Za dwa słowa zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa konkursy – w lidze nie wygra z Fulham, oraz w Kielichu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin gracza w budowie wielkiego gola w Lidze Mistrzów w zastaniu z Chelsea rozstrzygający o odpowiedzialności także bije zawodnika działacze Football Association wziąć pod konsultację nie mogli. Oraz co nieobecność Rooneya na boisku może zwać w realizacji? Dla Manchesteru United – kłopoty, jednakże dla amatorów wyspiarskiej piłki – także dłuższe namiętności na końca sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.