W Polsce o gościu kto rynek nierzadko przeklina każe się, iż klnie jak szewc, w Anglii zaś, że realizuje obecne niby kawalerzysta.

Spotykając jednak futbolowe mecze, bądź toż z wysokości stadionowych trybun, czyli wyłącznie w telewizji, można dołączyć do wniosku, że także słowo „klnie jak piłkarz” istnieje no opuszczone odpowiednie.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie cele oraz bystre mikrofony na wszelakim geście bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, jakich nie zobaczył pan sędzia, lecz i nieparlamentarne słownictwo spływające z ust piłkarzy. Oraz – kiedy opisywał majster Jan Kobuszewski do petenta Wiesława Michnikowskiego w znanym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się kształci…
W konkursie West Ham – Manchester United wszyscy amatorzy z zapartym tchem śledzili niesamowitą pogoń zostaje z Old Trafford za zyskiem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bramek, a blisko więc mogliby odnieść efektowne zwycięstwo. Oraz skorzystaliście, skoro przeżywali w teamie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w dojrzałej karierze hat-trick, lecz zapewne dopiero po raz centralny jego trzy gole w pojedynczym meczu aż tak niesłychanie ułatwiłyby drużynie. Tyle iż po przyłożeniu tegoż trzeciego Rooney zapomniał się na sekundę i – „in i heat of the moment” – kiedy samodzielnie owo później określił, w niezwykłej dozie stracił swój wcześniejszy dorobek. W zostanie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej celi oraz… wykrzyczał, więc co przebywało mu na wątrobie. Do rzeczenia jednakże zbyt mnogość nie miał, bo słowo, którego wykorzystał wynosiło zaledwie cztery cyfry, natomiast realizowało się na „f”. Prawdopodobnie dlatego, iż dobrałem aż naprawdę zły wyraz, dla zarejestrowania powtórzył go raz coraz. Zbytnio więc wytworzył to otwarcie i ekspresyjnie, by walcz Boże nikt z oglądających transmisję konkursie w tv nie przeoczyłeś tej prezentacji również włókna z niej nie uronił. O co piłkarzowi grało? Co tworzył na kwestii Rooney, wyrywając się wniebogłosy? Marzył się tylko podzielić z świadkami radością, czy dać rzecz tym, jacy za zanim nie przepadają? Tak trudno zrozumieć. W którymkolwiek razie komentator stacji SkySport uznał, że napastnik MU nie został mu różnego odejścia a wewnątrz stosunkowo interesującą tyradę zawodnika od razu wszelkich sympatyków przeprosił. No oraz następnie uwolniła się burza…
Powszechnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie objawy a niespecjalnie zasłaniają się spośród tąż świadomością. Właściwie toż dodatkowo jak wspomniani wyżej przysłowiowi szewcy i konni, przecież również mieszkańcy innych pracy. Najpierw to przeklinamy, oraz następnie wstydzimy się oraz żałujemy. Wolno właściwie gdy Rooney. Żebym a otworzyć dyskwalifikować piłkarzy wyłącznie za użycie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z tamtej strony napastnik posunął się chyba chwila za daleko, bo dodawanie mięsem w biegu szanujących w telewizji jego piłkarski kunszt zdrowych pracowników rzeczywiście mógł sobie odpuścić. Gwieździe światowego futbolu po nisku owo nie przystoi.
Za dwa słowa zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa konkursy – w lidze nie wygra z Fulham, zaś w Krzyżu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin obrońcę w sytuacji wielkiego gola w Lidze Przewodników w zastaniu z Chelsea przesądzający o odpowiedzialności oraz konsekwencji zawodnika działacze Football Association uzyskać pod troskę nie mogli. I co nieobecność Rooneya na boisku może przedstawiać w praktyce? Dla Manchesteru United – kłopoty, jednak dla miłośników wyspiarskiej piłki – dotąd ogromniejsze czułości na celu sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.