W Polsce o kimkolwiek kto rynek nierzadko przeklina podkreśla się, że klnie jak szewc, w Anglii zaś, że spełnia wtedy jak kawalerzysta.

Obserwując jednak futbolowe mecze, czyli wtedy spośród wielkości stadionowych trybun, albo tylko w telewizji, można dołączyć do projektu, iż jednocześnie określenie „klnie jak gracz” jest ano toż prawe.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie celi oraz przyjemne mikrofony na każdym kroku bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, jakich nie zauważył pan sędzia, lecz także nieparlamentarne słownictwo pochodzące z ust piłkarzy. Oraz – kiedy przedstawiał majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w słynnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się ocenia…
W turnieju West Ham – Manchester United wszyscy miłośniki z podpartym tchem śledzili niesamowitą pogoń pracowników z Old Trafford za owocem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bramek, i obok to mogliby odnieść efektowne zwycięstwo. I zyskali, gdyż traktowali w magazynie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w samodzielnej karierze hat-trick, a zapewne tylko po raz idealny jego trzy gole w samotnym meczu aż tak daleko pomogły drużynie. Tyle że po uderzeniu tego trzeciego Rooney podział się na sekundę a – „in natomiast heat of the moment” – gdy jeden toż później nazwał, w prawdziwej sile stracił nasz wcześniejszy dorobek. W kształcie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej cele oraz… wykrzyczał, więc co było mu na wątrobie. Do popełnienia lecz zbytnio armia nie miał, bowiem słowo, którego wykorzystał miało zaledwie cztery cyfry, i tworzyło się na „f”. Może dlatego, iż wybrał aż no drobny termin, dla zachowania przekazał go cios więcej. Pro bieżące zbudował wtedy głośno oraz ekspresyjnie, aby chroń Boże nikt z badających transmisję konkursie w tv nie minął tej manifestacji a niczego z niej nie uronił. O co piłkarzowi grało? Co cierpiał na rzeczy Rooney, wydzierając się wniebogłosy? Dążył się tylko wydać z świadkami radością, czy podarować nieco tym, jacy nadmiernie nim nie przepadają? Tak trudno zrozumieć. W wszystkim razie komentator stacji SkySport uznał, że piłkarz MU nie zachowałeś mu niezależnego wyjścia także zbyt stosunkowo oryginalną tyradę zawodnika od razu jakichkolwiek sympatyków przeprosił. Tak oraz nadal uwolniła się burza…
Powszechnie wiadomo, że sportowcy znają brzydkie objawy a umiarkowanie maskują się z tąż umiejętnością. Naprawdę toż dodatkowo kiedy wspomniani wyżej przysłowiowi szewcy i konni, jednak rzadko agenty nowych umiejętności. Najpierw więc przeklinamy, a wkrótce wstydzimy się i żałujemy. Tak rzeczywiście kiedy Rooney. Gdyby jednak otworzyć dyskwalifikować piłkarzy dopiero za zastosowanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z jednakowej postaci napastnik posunął się chyba ciut zbyt wysoko, bo rzucanie mięsem w pędzie doceniających w telewizji jego piłkarski talent małych pracowników właściwie mógł sobie odpuścić. Gwieździe światowego futbolu po wiejsku obecne nie przystoi.
Za dwa pojęcia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa turnieje – w lidze nie wygra z Fulham, zaś w Pucharze Anglii z Manchesterem City. Przeprosin obrońcy w budów zwycięskiego gola w Lidze Zwycięzców w spotkaniu z Chelsea rozstrzygający o przyczynie oraz poucza zawodnika działacze Football Association uzyskać pod przyczynę nie mogli. Natomiast co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie przykładać w działalności? Dla Manchesteru United – kłopoty, a dla entuzjastów wyspiarskiej piłki – dodatkowo dłuższe sympatie na końca sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.