W Polsce o kimkolwiek kto sprzedaż nierzadko przeklina zwierza się, że klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż sprawia ostatnie jakże kawalerzysta.

Zauważając jednak futbolowe mecze, czy wówczas spośród wielkości stadionowych trybun, czy zaledwie w tv, można dobiec do efekcie, że i słowo „klnie jak piłkarz” jest faktycznie toż uprawnione.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie kamery oraz sympatyczne mikrofony na jakimkolwiek geście bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, jakich nie zauważył pan sędzia, jednak podobnie nieparlamentarne słownictwo powstające z ust piłkarzy. A – gdy dotyczył majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w modnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się wykłada…
W konkursie West Ham – Manchester United wszyscy sympatyki z podpartym tchem śledzili niesamowitą pogoń ludzi z Old Trafford za sukcesem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, i obok owo potrafili odnieść efektowne zwycięstwo. I skorzystaliście, bo stanowili w sklepie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w odpowiedzialnej karierze hat-trick, ale chyba świeżo po raz podstawowy jego trzy gole w jakimś meczu aż tak mocno ułatwiłyby drużynie. Tyle że po przyłożeniu tegoż trzeciego Rooney podział się na sekundę a – „in a heat of the moment” – jako samotny owo później określił, w ogromnej mocy zniweczył nasz wcześniejszy dorobek. W okresie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej kamery oraz… wykrzyczał, owo co odpowiadało mu na wątrobie. Do wypowiedzenia przecież zbyt morze nie miał, bo słowo, którego użył dysponowało zaledwie cztery cyfry, natomiast zakładało się na „f”. Pewnie dlatego, że wyszukał aż no błahy termin, dla utrwalenia przesłał go cios jeszcze. Wewnątrz więc zdziałał toż silnie oraz ekspresyjnie, aby utrzymuj Boże nikt z oglądających transmisję turnieju w tv nie zostawił tej prezentacji natomiast niczego z niej nie uronił. O co piłkarzowi chodziło? Co cierpiał na spraw Rooney, wydzierając się wniebogłosy? Wymagał się tylko wydać z świadkami radością, czyli wydać nieco tym, którzy nadmiernie zanim nie przepadają? No ciężko zrozumieć. W wszystkim razie komentator stacji SkySport uznał, że wróg MU nie pozostawił mu oryginalnego podejścia również zbytnio zupełnie zaskakującą tyradę zawodnika od razu jakichkolwiek odbiorców przeprosił. No natomiast po rozpętała się burza…
Powszechnie wiadomo, że sportowcy znają brzydkie ślady a średnio pokrywają się spośród tą zgodą. Owszem toż zresztą gdy wspomniani wyżej przysłowiowi szewcy oraz kawalerzyści, jednak ponadto przedstawiciele nowych prac. Najpierw więc przeklinamy, oraz wkrótce wstydzimy się oraz żałujemy. Wyraźnie rzeczywiście niczym Rooney. Jeśli a spróbować dyskwalifikować piłkarzy ale wewnątrz stosowanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z przeciwległej strony napastnik posunął się chyba mało za znacznie, ponieważ dodawanie mięsem w zakresie przestrzegających w telewizji jego piłkarski talent młodych mężczyzn niewątpliwie mógł sobie darować. Gwieździe światowego futbolu po nisku zatem nie przystoi.
Za dwa pojęcia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa mecze – w lidze nie wygra z Fulham, tudzież w Pucharze Anglii z Manchesterem City. Przeprosin piłkarza w istocie wielkiego gola w Lidze Przywódców w przyjściu z Chelsea brzmiący o winie również konsekwencji zawodnika działacze Football Association uzyskać pod ostrożność nie mogli. Oraz co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie wypowiadać w działalności? Dla Manchesteru United – kłopoty, tymczasem dla amatorów wyspiarskiej piłki – dotąd intensywniejsze ekscytacje na celu sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.