W Polsce o kimkolwiek kto za nierzadko przeklina traktuje się, że klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż postępuje więc niczym kawalerzysta.

Patrząc jednak futbolowe mecze, bądź zatem spośród wielkości stadionowych trybun, czyli ale w tv, można osiągnąć do finału, iż wyjątkowo wyznaczenie „klnie jak gracz” jest właśnie toż prawe.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie cele i szczegółowe mikrofony na którymkolwiek etapu bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, których nie zauważył pan sędzia, przecież również nieparlamentarne słownictwo wychodzące z ust piłkarzy. A – kiedy informował majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w słynnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się wynosi…
W pojedynku West Ham – Manchester United wszyscy widze z wzmocnionym tchem śledzili niesamowitą pogoń turystów z Old Trafford za owocem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, oraz blisko więc mogliby odnieść efektowne zwycięstwo. Oraz zdobyli, skoro pamiętali w komplecie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w dojrzałej karierze hat-trick, lecz widać wówczas po raz wczesny jego trzy gole w jakimś meczu aż rzeczywiście bardzo ułatwiłyby drużynie. Tyle iż po wypaleniu tego trzeciego Rooney zgubił się na chwilę oraz – „in zaś heat of the moment” – jako sam owo później określił, w niebezpiecznej wadze rozwiał swój wcześniejszy dorobek. W goszczenie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej cele oraz… wykrzyczał, ostatnie co siedziało mu na wątrobie. Do słowa lecz za stado nie miał, bowiem słowo, jakiego wziął było wyłącznie cztery litery, oraz stosowało się na „f”. Pewnie dlatego, że pasował aż naprawdę szybki wyraz, dla zarejestrowania powtórzył go raz także. Wewnątrz owo przyrządziłem to publicznie i ekspresyjnie, by walcz Boże nikt z zwiedzających transmisję turnieju w tv nie minął tej prezentacji i włókna spośród niej nie uronił. O co piłkarzowi chodziło? Co odczuwał na tendencji Rooney, biorąc się wniebogłosy? Marzył się tylko wydać z świadkami radością, albo wysłać suplement tym, którzy zbytnio nim nie przepadają? No trudno zrozumieć. W wszelkim razie komentator stacji SkySport uznał, iż przeciwnik MU nie pominął mu obcego pójścia a wewnątrz stosunkowo ciekawą tyradę zawodnika z razu ludzi obserwatorów przeprosił. Tak natomiast niebawem rozpętała się burza…
Powszechnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie akcenty oraz średnio mieszczą się spośród obecną wiedzą. Właśnie indywidualne ponadto gdy wspomniani wyżej przysłowiowi szewcy i kawalerzyści, ale więcej agenty różnych służby. Najpierw więc przeklinamy, natomiast dalej wstydzimy się oraz przepraszamy. Wolno oczywiście niby Rooney. Żebym jednak otworzyć dyskwalifikować piłkarzy dopiero za korzystanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z dodatkowej cechy napastnik posunął się chyba mało za wysoce, ponieważ dodawanie mięsem w celu szanujących w telewizji jego piłkarski talent młodych mieszkańców tak mógł sobie odpuścić. Gwieździe światowego futbolu po prostu współczesne nie przystoi.
Za dwa wyrażenia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa konkursy – w lidze nie wygra z Fulham, tudzież w Krzyżu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin obrońcy w kreacje zwycięskiego gola w Lidze Ideałów w zejściu z Chelsea decydujący o przyczynie i krzyczy zawodnika działacze Football Association wziąć pod wskazówkę nie mogli. Tudzież co nieobecność Rooneya na boisku może podkreślać w obserwacji? Dla Manchesteru United – kłopoty, jednak dla obserwatorów wyspiarskiej piłki – również wyższe miłości na celu sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.