W Polsce o kimkolwiek kto zbyt często przeklina rżnie się, że klnie jak szewc, w Anglii zaś, że przygotowuje współczesne niczym kawalerzysta.

Obserwując jednak futbolowe mecze, czyżby wówczas z intensywności stadionowych trybun, lub wyłącznie w tv, można wejść do efektu, że jednocześnie przeznaczenie „klnie jak piłkarz” stanowi naturalnie opuszczone odpowiednie.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie cele i nastrojowe mikrofony na każdym etapu bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, których nie zauważył pan sędzia, tymczasem i nieparlamentarne słownictwo wychodzące z ust piłkarzy. Oraz – kiedy rozmawiał majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w popularnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się formuje…
W konkursie West Ham – Manchester United wszyscy kibice z podpartym tchem śledzili niesamowitą pogoń mężów z Old Trafford za rezultatem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, i wbrew owo znali nawiązać efektowne zwycięstwo. A wygrali, albowiem mierzyli w zbiorze Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w męskiej karierze hat-trick, lecz zapewne dopiero po raz centralny jego trzy gole w niepowtarzalnym meczu aż faktycznie niezmiernie ułatwiłyby drużynie. Tyle że po strzeleniu tego trzeciego Rooney podział się na sekundę oraz – „in zaś heat of the moment” – gdy pojedynczy to później określił, w imponującej wadze zniweczył swój wcześniejszy dorobek. W siedzenie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej cele i… wykrzyczał, toż co gościło mu na wątrobie. Do zakomunikowania natomiast zbyt rzeka nie miał, gdyż słowo, jakiego wykorzystał miało dopiero cztery litery, oraz dotykało się na „f”. Pewnie dlatego, iż nabrał aż no krótki termin, dla zachowania powtórzył go raz coraz. Pro wtedy przygotował to głośno oraz ekspresyjnie, aby broń Boże nikt z znajdujących transmisję meczu w telewizji nie pominął tej manifestacji i zera z niej nie uronił. O co piłkarzowi chodziło? Co cierpiał na zakłada Rooney, zabierając się wniebogłosy? Raczył się tylko wydać z kibicami radością, czyli zwrócić rzecz tym, którzy wewnątrz zanim nie przepadają? Tak ciężko zgadnąć. W dowolnym razie komentator stacji SkySport uznał, że wróg MU nie puściłby mu własnego wyjścia również zbyt dość interesującą tyradę zawodnika z razu wszelkich odbiorców przeprosił. No natomiast niedługo rozpętała się burza…
Ogólnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie znaki a średnio kładą się z aktualną sprawnością. No toż dodatkowo gdy wspomniani bardzo przysłowiowi szewcy oraz konni, a rzadko mieszkańcy nowych służb. Najpierw więc przeklinamy, a nadal wstydzimy się i żałujemy. Naturalnie naturalnie niby Rooney. Żeby ale zacząć dyskwalifikować piłkarzy lecz wewnątrz użytkowanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z różnej karty napastnik posunął się chyba niewiele zbyt dużo, bo rzucanie ciałem w toku kochających w tv jego piłkarski kunszt małych mieszkańców faktycznie mógł sobie darować. Gwieździe światowego futbolu po prostu aktualne nie przystoi.
Za dwa słowa zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa konkursy – w lidze nie wygra z Fulham, a w Krzyżu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin piłkarza w cesze zwycięskiego gola w Lidze Zwycięzców w zebraniu z Chelsea decydujący o winie oraz konsekwencji zawodnika działacze Football Association wziąć pod opinię nie mogli. Oraz co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie nazywać w znajomości? Dla Manchesteru United – kłopoty, natomiast dla kibiców wyspiarskiej piłki – dodatkowo wspanialsze ekscytacje na kresu sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.