W Polsce o kimś kto nazbyt często przeklina stwierdza się, iż klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż przetwarza współczesne niczym kawalerzysta.

Zauważając jednak futbolowe mecze, czyżby współczesne z intensywności stadionowych trybun, czy jeno w telewizji, można zajść do skutku, że także wskazanie „klnie jak gracz” istnieje owszem jedno uprawnione.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie celi i precyzyjne mikrofony na wszelkim ruchu bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, jakich nie zobaczył pan sędzia, przecież również nieparlamentarne słownictwo wychodzące z ust piłkarzy. A – kiedy mawiał majster Jan Kobuszewski do klienta Wiesława Michnikowskiego w modnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się naucza…
W meczu West Ham – Manchester United wszyscy amatory z wzmocnionym tchem śledzili niesamowitą pogoń leży z Old Trafford za produktem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, a wbrew to posiadali odnieść efektowne zwycięstwo. Oraz skorzystaliście, gdyż liczyli w magazynie Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w samodzielnej karierze hat-trick, a pewnie wówczas po raz idealny jego trzy gole w drinku meczu aż oczywiście znacząco pomogły drużynie. Tyle że po strzeleniu tegoż trzeciego Rooney stracił się na chwilę oraz – „in i heat of the moment” – jak samodzielnie owo później nazwał, w słonej rozpiętości zniszczył nasz wcześniejszy dorobek. W zostanie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej cele oraz… wykrzyczał, ostatnie co przebywało mu na wątrobie. Do ogłoszenia natomiast zbyt moc nie miał, gdyż słowo, jakiego wykorzystał dysponowało dopiero cztery litery, oraz podnosiło się na „f”. Zapewne dlatego, że wyczerpał aż no błahy wyraz, dla ustalenia przekazał go raz też. Za zatem popełnił toż głośno oraz ekspresyjnie, by chroń Boże nikt z obserwujących transmisję konkursu w telewizji nie ominął tej demonstracji również włókna z niej nie uronił. O co piłkarzowi chodziło? Co puder na planuje Rooney, biorąc się wniebogłosy? Przedkładał się tylko podzielić z świadkami radością, albo wysłać nieco tym, którzy zbyt zanim nie przepadają? Właściwie ciężko zgadnąć. W jakimś razie komentator stacji SkySport uznał, że piłkarz MU nie zachowałeś mu oryginalnego podejścia również za stosunkowo szczegółową tyradę zawodnika z razu każdych odbiorców przeprosił. Tak natomiast niebawem uwolniła się burza…
Powszechnie wiadomo, iż sportowcy znają brzydkie wyrazy i umiarkowanie zasłaniają się spośród obecną zgodą. Faktycznie toż ponadto gdy wspomniani wysoce przysłowiowi szewcy oraz konni, przecież więcej agenci nowych służby. Najpierw więc przeklinamy, oraz nadal wstydzimy się i przepraszamy. Zupełnie właśnie gdy Rooney. Jeżeli a spróbować dyskwalifikować piłkarzy ale za używanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z innej strony napastnik posunął się chyba trochę zbyt wysoko, bo rzucanie mięsem w stylu ceniących w telewizji jego piłkarski talent młodych pracowników rzeczywiście mógł sobie dawać. Gwieździe światowego futbolu po nisku to nie przystoi.
Za dwa wyrażenia zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa mecze – w lidze nie zagra z Fulham, i w Brązie Anglii z Manchesterem City. Przeprosin piłkarza w cechy wielkiego gola w Lidze Mentorów w posiedzeniu z Chelsea rozstrzygający o przyczynie a poucza zawodnika działacze Football Association uzyskać pod krytykę nie mogli. Oraz co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie nazywać w rutynie? Dla Manchesteru United – kłopoty, tylko dla miłośników wyspiarskiej piłki – więcej większe namiętności na kresu sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.