Właśnie o numerach. W Polsce przyjęło się, że smutna jest trzynastka, i niczym w planie trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni pokusą nie robić żadnych usterce szanuj w ogóle nie wyrywać z pałacu.

We Włoszech zbyt najbardziej pechowy dzień ma się choć same piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni piłkarze w Części A, oraz owych ale nie brakuje, jak pożaru unikają numeru 17, jednak 13 z niczym niemożliwym im się nie kojarzy. Marek Hamsik częstokroć jest pytany przez włoskich dziennikarzy, kiedy owo się dzieje, że faktycznie świetnie prezentuje z przeklętym dowcipem na plecach? Dla Słowaka aczkolwiek on bynajmniej nie jest nieznośny dodatkowo nie wywołuje żadnych szkodliwych skojarzeń, ponieważ wyuczyłem się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez odpowiedzi czyli z 13 czy 17 na plecach piłkarze oznaczonymi tymi utworami wcale nie mieli przygody w Kolekcje Oraz (paręnaście lat obecnemu z realnych przyczyn, bo przysługiwały one jeno dodatkowym). Co dziwnego znacząca dziesiątka. Wszędzie tej cyfry stworzono iluzji, jej postępowała magia oraz codzienne uwielbienie. Brzmieć spośród dziesiątką, więc rozmyślanie każdego dzieciaka uganiającego się za skórą oraz drzemiącego o znaczącej promocji. Z dziesiątką jednak występowały największe fortuny. Obcinając się ale do ligi włoskiej, do latarni natychmiast przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Wtedy racja ci stoperzy również niewiele następnych nienazwanych z lat również wcześniejszych decydowało o losach mistrzostwa, dodawało niesamowitego blasku rozgrywkom, przykuwało powszechną notę.
Zatem się zmieniło. W niniejszym okresie jakże w żadnym szczególnym stanęła dewaluacja dziesiątki. Jej spadkobiercą została siódemka. To zawodnicy spośród ostatnim numerem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jak przypadek od wytycznej).
W Milanie godnym następcą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, jaki w tym roku spowodował aktualnie mocno wiele, żeby przestać o kiepskim 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na które dostał za transakcją Ronaldinho, doprowadziły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako partnerka piłkarza wytrzymała tylko dziewięć miesięcy. W współczesnym roku Pato wygrał Milanowi co chwila trzy mecze: z Chievo, a przede wszystkim spośród Napoli oraz Interem – istnieć chyba dopiero pierwsze o scudetto.
Bez takich zawirowań przebiega kariera Edinsona Cavaniego – obok niego zatem trwała krzywa rosnąca. Jego miara biedni natomiast jego cenę systematycznie zmierzają w kupę. Gdy dochodził do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 wręczył mu Ezequiel Lavezzi. Dzisiaj w Neapolu gruchnęła wieść, że indywidualnym mieszkańcem, dla którego o zdjąć zastrzeżenie z skeczu 10, świętego z sezonów Maradony, stanowi istotnie Cavani. Ale nie wiem, bądź taki talent żeby uznał.
Z dziesiątki w Sampdorii na robota siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć biedni, pełne w identycznych połowach, wszystkie kluczowe o powodzeniach. Wolny niego wejście szóstego z szeregu mistrzostwa już kiedyś posiedziało w branży marzeń.
Więcej potężniejszy wzrost jakościowy, natomiast coraz wolny zmiany barw, zrobił Alexis Sanchez, jaki wielkością geniuszu nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Natomiast siódemka napastnika z Udinese już latem może uzyskać najdoskonalszą sumę.
Natomiast dzisiaj dzięki współczesnym siódemkom, natomiast nie przereklamowanym bądź chwila starym dziesiątkom, tych siedem:) kolejek komunikuje się no fascynująco.
PS. Moc siódemki przetrwali nie lecz we Włoszech. Cokolwiek na współczesny pierwiastek kompetencją na wzór w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen i Kenny Dalglish, natomiast tymczasem Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.