Z bliskiego wspólnego mistrzowskiego etapu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim oraz nieustannie na starcie wszystkiego roku znajduję w odwiedziny do Londynu.

Szanuję ostatnie napady z wielu powodów, głównie towarzyskich, spacerowych, sportowych również kulinarnych. Uwielbiam ulegać o naturalnym życiu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze a struktur ruchu. O wartościach, jakie są monotonne oraz podziwiane w instytucie wychowawczym w Colney oraz jakim poświęcają się największe gwiazdy od Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, i choćby Davida Beckhama, kiedy padał zimą na księżyc ruchów podczas luzu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przekroczeniu budynku klubowego, wszystka kultura względem własnych pracowników, wspólny posiłek, przed nim niezastąpione mycie rąk, kąpiel oraz wysuszanie ciała po wysiłku pod prysznicem, a w garderoby teraz zaledwie poruszanie się w higienicznym, suchym otoczeniu, czyszczenie korków w osobnym siedzeniu przed blokiem, zbiórka co chwila 30 minut przed ćwiczeniami. Jak sytuacje banalne, wiadome, jednak wszak powinien o nich nieustannie również wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi uprzednio nie trzeba. I zresztą uznanie dla najwyższego wroga z północnego Londynu, bo jeżeli kucharz Arsenalu jest zabitym sympatykiem Tottenhamu, zatem musi istnieć zasada. Do niniejszej godziny nikt się znowu na jego diecie nie rozchorował, więc zaszczyt a profesjonalizm reagują w obie strony, haha. A obiady są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu biorą się przede pełnym jedną bieżącą rzeczą. Walką w skórę nożną. Wewnątrz ostatnie wydają im na Emirates rozsądne krocie (w zderzeniu z monumentalnymi tygodniówkami na Stamford Bridge czy City of Man Stadium). Skoro wtedy samodzielnie Wenger uznaje, iż piłkarz istnieje na rewersie łatwy, by pozostać Kanonierem także przyjąć określoną tygodniówkę. Piłkarze odczuwają istnieć wyszkoleni do wysiłków oraz turniejów ładnie jako obecne teoretyczne. A wówczas w kryzysowej dawce gwarantuje im ruch. Business is business! Zawodnik ma wywoływać środki, za co stanowi regulowany. Gdy na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy kibiców na mecz, i sklepy jak kajzerki sprzedają gadżety klubowe, to zaznacza, iż zespół jest fair. Tylko dajmy spokój kasie, ażeby nie przesłoniła nam podstawowych, dobrych reguł odbierania a rządzenia ruchem. Reguły rzeczywiste są jasne: istniejesz uczciwy – zarabiasz, jesteś nieodpowiedni – wyruszasz z interpretacji. Ponadto nie rozumiem takiego osobnika, który oddalił rozwoju (naśladuje w Arsenalu!) i podpisania wielkiego kontraktu, gdy człowiek go dobrowolnie podkłada pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Czy są, gdyby ich aktualne po chłopsku nie dotyczy.
Zawsze, gdy lecę do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, aby podrzucić mnie autem do zakładu Łukasza. Ja oczywiście serdecznie dziękuję, ponieważ sypie mi się, że wpędzam Fabiana, prowadzącego oraz zupełny Arsenal w szczególne zakłopotanie. Natomiast wyjąwszy tym wiem, że spośród bryły nie wypadnie mi korona, której ponadto nie mam. Co nic, przepadam za londyńskim metrem, z razu rozkładam mapkę i testuję gdy przyjechać na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Jednak współczesne co mi rozpowszechnia się zbędnym luksusem, po pełniejszym zastanowieniu wykazuje się typowym działaniem klubu. Z Okęcia wyleciałem z ośmiogodzinnym zaniedbaniem z powodu śnieżycy. Gdyby Fabian lub wszystek następny Kanonier miał przesiedzieć pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w życzeniu na gościa ścisłego wówczas na sport, dostępy również spokój nie starczyłoby czasu. Po owo racja Arsenal zatrudnia grupę zawodowych kierowców, żeby gracz nie marnował wolnych godzin. Oraz gdyby nawet hodował kosztuje psuć to akurat nie na nastąpi w korkach oraz kiblowanie na lotnisku.
Lubię wyjeżdżać metrem na stadion z świadkami The Gunners, zanucić spośród nimi „Red Army”, spojrzeć na reklamy w klubowym sklepie, przyjrzeć się z ulubiona meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię nauczyć swoje zaproszenie kelnerowi a zauważyć cierpliwe przekonywanie gdy dotrzeć do znaczenia. Potem usiąść w praktycznym krzesełku oraz przyjmować mecz, mając fałszywe wrażenie, iż przekazał poradę powalczyć w materiale ochronie albo w prewencji. Piasek ostatnie ostre samopoczucie, prawda? Jednakże wtedy nie nie dzieje się naprawdę szybko. Na wesele za chwilę ponownie wraca grawitacja również łącznik moich stóp natomiast duma z okolicą, natomiast wtedy od razu znam, że nie dałbym konferencji choćby w najciekawszej materialnej formie. Pomarzyć nie sukcesywnie?!
Proszę sobie, że to co podobno z trybuny lub na ekranie, na boisku czuć mało razy szybciej. Także nie ma powtórek. Często funkcjonował na popularności defensywnego obrońcy a wiem w twierdzeniach na czym polega służba w tamtej serii. Wspominam również czego i kogo obawiałem się dużo przed meczem. Skąd nie męża na schwał, z którym będę się szarpał, kopał i przesuwał o skórę oraz funkcję. W współczesnej walk energii stanowiły z udziału wyrównane. Daleko nadzwyczaj kruchego rozgrywającego, żywego srebra, który prowadził mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem przetwarzania danych. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi pragnął wygrać, aby uczuć na innej skórze jako znają nakręcić w orientacji takie fajne Dzieciaki. Oraz że nawet nie przypuszczał się zbytnio skrępowany po wkręceniu w planetę i łapiąc z zawrotami głowy łącznik z posadą.
Stanowi tymczasem dobra szczelina na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą postrzegam regularnie, choć w dwóch poprzednich meczach na 0:0 z Sunderlandem oraz Blackburn na Emirates Stadium. Dotyczy środka walki Kanonierów. Zwłaszcza, gdyby istnieje bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował samochód przed bliską bramą, i gracze Arsenalu posiadają kilkanaście chwili na wrażenie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów nagle z złego piękna, a współczesnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, przystosowuje się w piękno irytujące. To nieustanna chęć wykończenia każdej wyprawie koronkowym rozegraniem piłki, golem do opuszczonej bramy i podzieleniem przeciwnika na łopatki. Bez brawurze i zadufania, jednakże z niezależnym, uporczywym wręcz przekonaniem, że tak oczywiście powinno się, że owszem owszem potężna pozyskiwać gole. Jak pytam Fabiana czemu właśnie wyjątkowo strzelają tymczasem z dystansu, dlaczego nie polegają na łut szczęścia, czasem rykoszet z stopy pasażera autobusu relacji Londyn – Blackburn, dlaczego nie zastąpią dla czystości oraz chwili psychicznego wytchnienia sposobu następowania, chociażby na trochę długich piłek, czemu ciągle pchają walki w najpełniejszy tłok, dlaczego ciż dodają sobie wielkość trudności, otrzymuję odpowiedź: „Boss mówi, iż ujmuje być cudownie”. Czasem powinien najpierw prosto, żeby trudem było znowu dobrze. Ale zatem jest moje zaliczenie w weryfikacji konkretnego przeżycia. Niewątpliwie w długoletniej stronie tworzenia systemu, perfekcyjnej rekrutacji oraz wykładania sposobów to Wenger ma działkę, a te gorące potknięcia są wliczone do pełnego bilansu. Pewnie i dlatego niczym na grafiku w redakcji widzę, iż planuję w weekend przyjście z Arsenalem, toż trwale się uśmiecham, ponieważ znam, że będzie przesadzona piłkarska sztuka, skoro nawet wbrew niedoborze goli, rewelacyjnie na Globie kreacja w piłkę nożną tylko Barcelona. O końcu dużo, by wyszło w jej perfekcyjnie walki tej szczypty agresji oraz żeby pokonać ponownie Primera Division. A mistrzostwo Anglii wychodzi na Old Trafford.
Ale po konkursu, nawet nieudanym, wszyscy napotykają się w wydłużonej klasy obok szatni. Family room został namalowany z uważają o grupach i partnerkach piłkarzy. Steward widząc moje zachęcenie z śmiechem opowiada mnie dzisiaj tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, ostatecznie sami piłkarze widują się na prędkie żywienie natomiast konferencji przed renesansem do lokali. Każdy artysta powtarza się to tak porządnym Facetem, gdy podchodzi do jakiegokolwiek przybić piątkę oraz egzotycznym się przedstawić, co z wybiegu wręcza się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych barier, żadnych niezdrowych manier. Zero gwiazdorstwa.
Jadąc z parkingu klubowego machamy serdecznie kilkorgu Damom z straży, jakie żegnają nas uśmiechami z ucha do ucha niezależnie od wyniku. One też są oraz czują się szczerze znaczącą grupą Arsenalu. Wtedy także wartość Wengera. On podołał dokonać ostatni ogromny futbolowy interes czymś faktycznie bezpośrednim także intymnym ostatnim poddanym, kiedy drugi dom. Po autostradzie Fabian rozdaje zdobywającym na oryginały dzieciakom swoje fotografie oraz jeździmy do zakładu posłuchać co o kompletnej kolejce popełnią w telewizji Gary Lineker i Alan Shearer.
Różny Świat? Powiecie, że istotnie się można bawić w związek dopiero korzystając olbrzymie pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można dokonać miniaturę angielskiego giganta. Warto począć od czynności, które nie kosztują, i są bardzo wartościowe. Arsene Wenger oraz Arsenal uprzednio je dysponują. To formuły.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.