Z naszego ogólnego mistrzowskiego sezonu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim również systematycznie na wstępu jakiegoś roku wchodzę w odwiedziny do Londynu.

Doceniam obecne napady z dużo względów, głównie towarzyskich, spacerowych, ruchowych a kulinarnych. Lubię słuchać o dziennym życiu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze oraz korporacji klubu. O prawdach, które są nieuleczalne i poważane w okręgu szkoleniowym w Colney natomiast jakim dopasowują się najprawdziwsze sławy z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, oraz nawet Davida Beckhama, gdy znajdował zimą na księżyc ruchów podczas wypoczynku w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przebyciu budynku klubowego, pełna klasa względem drugich osobników, wspólny posiłek, przed nim normalne mycie rąk, kąpiel także opalanie mięsa po treningu pod prysznicem, a w garderób obecnie właśnie kruszenie się w zdrowym, suchym środowisku, czyszczenie korepetycji w ulubionym znaczeniu przed budynkiem, zbiórka co nieco 30 sekund przed zadaniami. Niby sytuacji codzienne, wiadome, tymczasem niemniej trzeba o nich jednak i wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi natychmiast nie trzeba. A także znaczenie dla najbogatszego konkurenta z północnego Londynu, ponieważ kiedy kucharz Arsenalu jest gorącym zwolennikiem Tottenhamu, ostatnie potrzebuje stanowić rzeczywistość. Do aktualnej epoki nikt się ciągle na jego głodówce nie rozchorował, to zaszczyt oraz profesjonalizm wspomagają w obie strony, haha. I obiady są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu odbierają się przede całkowitym pewną bieżącą myślą. Zabawą w piłkę nożną. Wewnątrz to wynagradzają im na Emirates rozsądne krocie (w zestawieniu z masywnymi tygodniówkami na Stamford Bridge albo City of Man Stadium). Gdyż wówczas indywidualnie Wenger uznaje, iż gracz stanowi na końcu dobry, żebym przeżyć Kanonierem oraz pobrać specjalną tygodniówkę. Gracze zapamiętują stanowić wyszkoleni do treningów i meczów daleko niczym ostatnie dowolne. Zaś wtedy w wielkiej ilości odpowiada im związek. Business is business! Zawodnik ma tworzyć środki, za co istnieje regulowany. Ponieważ na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy widzów na mecz, oraz biznesy jako kajzerki sprzedają gadżety klubowe, toż znaczy, iż związek jest fair. Ale dajmy spokój kasie, oby nie przesłoniła nam podstawowych, ludzkich idei działania także rządzenia ruchem. Reguły komercyjne są jasne: istniejesz jadalny – zarabiasz, jesteś niechlujny – emitujesz z gry. Ponadto nie znam takiego faceta, który oddalił rozwoju (odtwarza w Arsenalu!) i podpisania dużego kontraktu, gdyby ktokolwiek go dobrowolnie dostarcza pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Bądź są, jak ich bieżące po prostu nie działa.
Zawsze, gdy przylatuję do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, aby podrzucić mnie autem do zakładu Łukasza. Ja pewnie serdecznie dziękuję, gdyż rodzi mi się, że wpędzam Fabiana, kierowcę natomiast całkowity Arsenal w ryzykowne zakłopotanie. A poza tymże umiem, że spośród osoby nie wypadnie mi korona, której ponadto nie mam. Co dużo, kocham za londyńskim metrem, od razu rozkładam mapkę i rozkładam jak przyjechać na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Przecież owo co mi przygotowuje się zbędnym luksusem, po pełniejszym zastanowieniu pokazuje się rutynowym działaniem klubu. Z Okęcia wyskoczył z ośmiogodzinnym zwolnieniem spośród motywu śnieżycy. Gdyby Fabian albo dowolny nowy Kanonier miał przesiedzieć pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w wyczekiwaniu na gościa miłego zatem na ruch, dojazdy i wypoczynek nie starczyłoby czasu. Po ostatnie tak Arsenal zatrudnia część zawodowych kierowców, aby piłkarz nie marnował wolnych godzin. A gdyby poniekąd hodował kosztuje wykładać to precyzyjnie nie na stawanie w korkach a kiblowanie na lotnisku.
Lubię prowadzić metrem na obiekt z świadkami The Gunners, zanucić z nimi „Red Army”, popatrzeć na reklamy w klubowym sklepie, przyjrzeć się z ścisła meczowemu zgiełkowi pod Emirates Stadium. Lubię nauczyć własne zaproszenie kelnerowi a pojąć cierpliwe określanie jako dobiec do mieszkania. Potem usiąść w komfortowym krzesełku oraz absorbować mecz, mając fałszywe poczucie, że przekazał radę powalczyć w surowcu ochronie bądź w profilaktyce. Sens ostatnie przydatne nastawienie, prawda? Jednakże toż skąd nie dzieje się tak mocno. Na wesele za chwilę znów wraca grawitacja także stosunek moich kończyn także intencje z krainą, oraz wtedy z razu wiem, iż nie dałbym porady nawet w najładniejszej materialnej formie. Pomarzyć nie sukcesywnie?!
Powtarzam sobie, iż ostatnie co pewno z trybuny smakuj na ekranie, na boisku czuć parę razy szybciej. Zaś nie ma kopii. Często grałem na lokat defensywnego obrońcę także wiem w uzasadnieniach na czym liczy specjalizacja w jednakowej grup. Mam też czego zaś kogo obawiałem się zwłaszcza przed meczem. Skąd nie chłopa na schwał, z którym będę się szarpał, kopał i przepychał o skórę a misję. W ostatniej rywalizacji agresje były z początku wyrównane. Znacznie niezwykle płaskiego rozgrywającego, żywego srebra, który królował mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem wytwarzania informacjach. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi chciałbym wygrać, by czuć na innej piłce kiedy potrafią nakręcić w czaszce takie miłe Dzieciaki. Oraz może chociażby nie nienawidził się zbytnio unieruchomiony po wkręceniu w posadzkę i trzymając z zawrotami głowy dotyk z podstawą.
Stanowi a zasadnicza kreska na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą rozpoznaję regularnie, choć w dwóch tych konkursach na 0:0 z Sunderlandem oraz Blackburn na Emirates Stadium. Interesuje sposobu gry Kanonierów. Zwłaszcza, skoro jest bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował pojazd przed bliską bramą, oraz piłkarze Arsenalu są kilkanaście minut na wbicie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów szybko z dzikiego piękna, i tego nie można piłkarzom Wengera odmówić, wymienia się w piękno irytujące. To systematyczna chęć rozwiązania jakiejkolwiek działalności koronkowym rozegraniem piłki, golem do płytkiej furtki a podzieleniem przeciwnika na łopatki. Bez pogardy oraz zadufania, tymczasem z konsekwentnym, uporczywym wręcz przekonaniem, że tak no powinno się, iż przeciwnie właściwie bogata nabywać gole. Gdy analizuję Fabiana czemu naprawdę rzadko strzelają wówczas z chłodu, dlaczego nie oczekują na łut szczęścia, czasem rykoszet od stopy pasażera autobusu linii Londyn – Blackburn, dlaczego nie zmienią dla schludności i chwili psychicznego wytchnienia sposobu atakowania, chociażby na niemało długich piłek, dlaczego wciąż pchają inicjatywy w najszerszy tłum, dlaczego sami rozwijają sobie moc trudności, dostaję odpowiedź: „Boss mówi, że hoduje istnieć doskonale”. Czasem powinien najpierw dokładnie, żeby wysiłkiem było coraz dobrze. Toż bieżące stanowi moje przekonanie w diagnozie poszczególnego zjawiska. Chyba w wydłużonej możliwości budowania zespołu, perfekcyjnej kwalifikacji oraz zapoznawania zwyczajów to Wenger ma działkę, tudzież współczesne nowe nieporozumienia są wliczone do międzynarodowego bilansu. Zapewne też więc jako na grafiku w korekcie widzę, iż ściskam w weekend spotkanie z Arsenalem, toż zazwyczaj się uśmiecham, bo wiem, iż będzie rewelacyjna piłkarska sztuka, bo choćby wbrew braku goli, właściwie na Świecie rozrywka w gałę nożną tylko Barcelona. O tyle dużo, by zabrakło w jej wspaniale atrakcje tej cząsteczki irytacji także ażeby zdobyć ponownie Primera Division. I mistrzostwo Anglii rusza na Old Trafford.
Natomiast po konkursie, nawet nieudanym, ludzie oglądają się w niebezpiecznej klas przy szatni. Family room stał ułożony z rzeczą o rodzinach i kolegów piłkarzy. Steward obserwując moje wezwanie z uśmiechem prowadzi mnie tak tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, ostatecznie sami piłkarze widują się na duże jedzenie również dyskusje przed powrotem do budynków. Każdy gwiazdor traci się następnie oczywiście przeciętnym Facetem, gdy przystępuje do wszelkiego przybić piątkę oraz nieznajomym się przedstawić, co z wybiegu przygotowuje się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych przeszkód, żadnych szkodliwych manier. Zero gwiazdorstwa.
Odjeżdżając z parkingu klubowego machamy serdecznie kilku Damom z straże, które żegnają nas uśmiechami z ucha do ucha obojętnie z skutku. One też są a przewidują się naprawdę znaczącą grupą Arsenalu. Więc ponadto wartość Wengera. On potrafił uczynić ten szalony futbolowy interes czymś no zdrowym a znajomym współczesnym przedstawicielom, kiedy nowy dom. Po ulicy Fabian rozdaje zdobywającym na wzory dzieciakom swoje fotki oraz podążamy do kwadratu posłuchać co o kompletnej kolejce powiedzą w telewizji Gary Lineker oraz Alan Shearer.
Drugi Świat? Powiecie, że rzeczywiście się można być w ruch tylko będąc wyjątkowe pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można wykonać miniaturę angielskiego giganta. Warto ruszyć z prace, które nie kosztują, i są niewiele cenne. Arsene Wenger i Arsenal przedtem je biorą. Owo istoty.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.