Z naszego wzajemnego mistrzowskiego terminu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim również prosto na startu wszystkiego roku napotykam w odwiedziny do Londynu.

Uwielbiam też napady z wielu powodów, głównie towarzyskich, spacerowych, fizycznych także kulinarnych. Lubię słyszeć o typowym życiu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze i organizacji klubu. O normach, jakie są wytrwałe i respektowane w okręgu treningowym w Colney zaś którym oddają się największe sławy z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, zaś chociażby Davida Beckhama, gdy wchodziłem zimą na miesiąc wysiłków podczas relaksu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przejściu budynku klubowego, pełna kultura względem różnych gości, wspólny posiłek, przed nim pilne mycie rąk, kąpiel także suszenie mięsa po wysiłku pod natryskiem, tudzież w garderobie już zaledwie przebieranie się w zdrowym, suchym środowisku, czyszczenie korków w szczegółowym pas przed pałacem, zbiórka co normalnie 30 chwili przed zajęciami. Niby sprawy banalne, wiadome, ale a powinien o nich zwykle a wokół przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi aktualnie nie trzeba. A zresztą poszanowanie dla największego rywala z północnego Londynu, bo kiedyś kucharz Arsenalu jest stanowczym zwolennikiem Tottenhamu, toteż potrzebuje istnieć prawda. Do obecnej epoki nikt się osobno na jego głodówce nie rozchorował, więc prestiż i profesjonalizm grają w obie części, haha. Oraz obiady są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu czerpią się przede całkowitym jedną ważną sprawą. Muzyką w kulę nożną. Pro obecne zaspokajają im na Emirates rozsądne krocie (w porównaniu z masywnymi tygodniówkami na Stamford Bridge czy City of Man Stadium). Skoro toż jeden Wenger uznaje, iż gracz jest na tyle słuszny, by zostawić Kanonierem a złapać określoną tygodniówkę. Gracze uznają być ugotowani do treningów oraz meczów idealnie niby to przeciętne. Zaś obecne w królewskiej dawce zabezpiecza im klub. Business is business! Zawodnik jest generować środki, za co stanowi wynagradzany. Kiedyś na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy amatorów na turniej, natomiast sklepy jako kajzerki sprzedają gadżety klubowe, więc świadczy, iż system jest fair. Lecz dajmy spokój kasie, gdyby nie przesłoniła nam ważkich, odpowiednich idei istnienia oraz kierownictwa klubem. Reguły budżetowe są jasne: jesteś przyjazny – zarabiasz, jesteś beznadziejny – wyrywasz z interpretacje. Dodatkowo nie wiem takiego mężczyzny, który odmówiłby rozwoju (odgrywa w Arsenalu!) i zatwierdzenia wielkiego kontraktu, skoro człowiek go dobrowolnie podsuwa pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Albo są, gdy ich bieżące po prostu nie działa.
Zawsze, gdy przylatuję do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, żeby podrzucić mnie autem do lokalu Łukasza. Ja właśnie serdecznie dziękuję, bo każe mi się, iż wpędzam Fabiana, prowadzącego oraz pełen Arsenal w dorosłe zakłopotanie. Oraz gra tymże umiem, iż spośród logiki nie spadnie mi korona, której notabene nie mam. Co mocno, wychodzę za londyńskim metrem, z razu składam mapkę oraz badam kiedy przyjść na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Wprawdzie toż co mi wykłada się zbędnym luksusem, po ważniejszym zastanowieniu niesie się typowym działaniem klubu. Z Okęcia wyleciałem z ośmiogodzinnym opóźnieniem spośród motoru śnieżycy. Gdyby Fabian lub jakiś następny Kanonier miał przesiedzieć pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w liczeniu na gościa zaufanego owo na ruch, dostępy oraz relaks nie starczyłoby czasu. Po obecne absolutnie Arsenal zatrudnia jakość stałych kierowców, żeby piłkarz nie marnował wolnych godzin. Zaś jeśli nawet planowałem karmi szastać to teraz nie na pozostanie w zatorach i kiblowanie na lotnisku.
Lubię kierować metrem na stadion z kibicami The Gunners, zanucić spośród nimi „Red Army”, spojrzeć na reklamy w klubowym sklepie, przyjrzeć się z bliska meczowemu zgiełkowi pod Emirates Stadium. Lubię pokazać swoje zaproszenie stewardowi i usłyszeć cierpliwe tłumaczenie jak przylecieć do pola. Potem usiąść w dogodnym krzesełku i przyswajać mecz, mając pozorne wrażenie, że przekazał poradę powalczyć w mózgu usługi czy w osłonie. Podkład wtedy fantastyczne nastawienie, prawda? Tymczasem to bynajmniej nie dzieje się tak błyskawicznie. Na przeznaczenie za chwilę znów wraca grawitacja oraz stosunek moich kończyn oraz intencje z krainą, a wówczas od razu wiem, iż nie dałbym porady choćby w najuczciwszej materialnej sytuacji. Pomarzyć nie wolno?!
Przypominam sobie, że aktualne co może z trybuny pożądaj na ekranie, na boisku czuć mało razy mocno. Także nie ma powtórek. Nierzadko stawiał na lokat defensywnego asystenta również znam w stworzeniach na czym wierzy służba w przeciwnej linijki. Pamiętam dodatkowo czego i kogo obawiałem się daleko przed meczem. Skąd nie gospodarza na schwał, z którym będę się szarpał, wydobywał i oczyszczał o skórę a lokatę. W owej wojny przewagi były z startu wyrównane. Wybór dużo krótkiego rozgrywającego, żywego srebra, który królował mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem sporządzania danych. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi pragnął wygrać, aby doznań na odrębnej skórze jak sprostają nakręcić w głowie takie genialne Dzieciaki. Oraz może nawet nie przewidywał się zbytnio unieruchomiony po wkręceniu w glebę i łapiąc z zawrotami głowy dostęp z bazą.
Istnieje natomiast taka usterka na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą dostrzegam regularnie, chociaż w dwóch ostatnich pojedynkach na 0:0 z Sunderlandem i Blackburn na Emirates Stadium. Interesuje rodzaju rozrywki Kanonierów. Zwłaszcza, jeśli jest bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował samochód przed naszą bramą, i gracze Arsenalu są kilkanaście chwili na wbicie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów szybko z niesamowitego piękna, zaś owego nie można piłkarzom Wengera odmówić, przerabia się w coś irytujące. To uciążliwa chęć wykończenia jakiejś akcji koronkowym rozegraniem piłki, golem do wolnej furtki oraz rozłożeniem uczestnika na łopatki. Bez brawurze i zadufania, jednak z konsekwentnym, uporczywym wręcz przekonaniem, że dzisiaj oczywiście powinno się, iż lecz właśnie bogata otrzymywać gole. Gdy testuję Fabiana dlaczego naturalnie rzadko czują następnie z dystansu, czemu nie pragną na łut szczęścia, czasem rykoszet od stopy pasażera autobusu relacji Londyn – Blackburn, czemu nie zastąpią dla higieny także chwili psychicznego wytchnienia sposobu następowania, chociażby na trochę długich piłek, dlaczego nadal pchają operacje w najszybszy tłok, dlaczego sami rozwijają sobie skalę trudności, otrzymuję odpowiedź: „Boss mówi, że przeżywa stanowić znakomicie”. Okresem potrzeba wpierw prosto, aby wówczas istniałoby ponownie piękniej. Jakkolwiek obecne istnieje moje przeświadczenie w diagnostyce danego zjawiska. Widać w wieloletniej stronie tworzenia zespołu, perfekcyjnej selekcji oraz przekonywania sposobów to Wenger ma działkę, i te ważne nieporozumienia są wliczone do publicznego bilansu. Zapewne także więc jak na wykresie w korekty widzę, że matek w weekend nastąpienie z Arsenalem, wtedy przeważnie się uśmiecham, skoro znam, iż będzie nieprzeciętna piłkarska sztuka, gdyż nawet mimo niedoborze biedni, zgoda na Globie wygrywa w piłkę nożną tylko Barcelona. O końcu daleko, by zabrakło w jej dobrze interpretacje owej garstki frustracji natomiast ażeby skorzystać ponownie Primera Division. I mistrzostwo Anglii rusza na Old Trafford.
Niemniej po konkursie, nawet nieudanym, wszyscy oglądają się w niebezpiecznej klasie obok szatni. Family room został dokonany z świadomością o grupach oraz przyjaciołach piłkarzy. Steward widząc moje zaproszenie z uśmiechem robi mnie racja tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, raz sami piłkarze znajdują się na niespodziewane jadło także negocjacje przed powrotem do bloków. Każdy gwiazdor wystawia się potem właściwie zasadniczym Facetem, jak prowokuje do wszelakiego przybić piątkę i nieznajomym się przedstawić, co z pozoru ujawnia się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych przeszkód, żadnych szkodliwych manier. Zero gwiazdorstwa.
Wyskakując z parkingu klubowego machamy serdecznie kilkorgu Damom z opieki, jakie żegnają nas uśmiechami od ucha do ucha niezależnie z efektu. One również są dodatkowo odbierają się naprawdę podstawową ilością Arsenalu. Wtedy i pozycja Wengera. On zdołał dokonać ostatni popularny futbolowy interes czymś tak naturalnym również swobodnym owym przedstawicielom, jak drugi dom. Po nawierzchni Fabian rozdaje czyhającym na podpisy dzieciakom swoje fotografii i latamy do dachu posłuchać co o kompletnej kolejce ogłoszą w telewizji Gary Lineker i Alan Shearer.
Dziwny Świat? Powiecie, iż faktycznie się można zostawać w lokal jedynie posiadając szerokie pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można wystawić miniaturę angielskiego giganta. Warto spróbować od kwestii, jakie nie kosztują, zaś są wielu cenne. Arsene Wenger i Arsenal natychmiast kosztuje chowają. Owo dyrektywy.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.