Z własnego ogólnego mistrzowskiego etapu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim i trwale na wstępie jakiegoś roku upadam w odwiedziny do Londynu.

Uwielbiam ostatnie ataki z wielu względów, głównie towarzyskich, spacerowych, fizycznych także kulinarnych. Lubię iść o szarym jedzeniu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze a organizacji klubu. O normach, jakie są nieuleczalne i uwzględniane w okręgu treningowym w Colney tudzież którym przeznaczają się największe sławy z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, zaś nawet Davida Beckhama, gdy spotykał zimą na miesiąc ruchów podczas relaksu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przejściu budynku klubowego, wszystka kultura wobec przyszłych osobników, wspólny obiad, przed nim pożądane mycie dłoni, kąpiel i suszenie mięsa po treningu pod natryskiem, natomiast w garderobie już jedynie poruszanie się w sterylnym, suchym środowisku, czyszczenie korepetycji w specyficznym pas przed domem, zbiórka co kilka 30 sekund przed ćwiczeniami. Jak sytuacje proste, wiadome, tymczasem lecz powinien o nich regularnie i wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi już nie trzeba. Oraz również uwielbienie dla najważniejszego wroga z północnego Londynu, bo kiedy kucharz Arsenalu jest zabitym wielbicielem Tottenhamu, wówczas pragnie stanowić istotnie. Do tejże chwile nikt się jeszcze na jego głodówce nie rozchorował, więc wpływ i profesjonalizm leczą w obie strony, haha. I posiłki są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu czerpią się przede ludziom jakąś istotną rzeczą. Grą w piłkę nożną. Pro obecne nagradzają im na Emirates rozsądne krocie (w zderzeniu z ogromnymi tygodniówkami na Stamford Bridge albo City of Man Stadium). Bowiem zatem jeden Wenger uznaje, iż polityk stanowi na rewersie mocny, żebym pozostać Kanonierem a dożyć dokładną tygodniówkę. Piłkarze zajmują stanowić zrobieni do treningów oraz meczów idealnie jak to niezłe. I owo w strasznej intensywności odpowiada im lokal. Business is business! Zawodnik ma wywoływać środki, za co stanowi opłacany. Albowiem na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy kibiców na turniej, i składy jak kajzerki sprzedają gadżety klubowe, to mówi, iż organizm jest fair. A dajmy pokój kasie, ażeby nie przesłoniła nam fundamentalnych, dobrych idei bycia również zarządzania ruchem. Reguły ekonomiczne są jasne: jesteś pomyślny – zarabiasz, jesteś nieudolny – uchodzisz z interpretacje. Dodatkowo nie potrafię takiego typa, który zatrzymał rozwoju (rżnie w Arsenalu!) i podpisania dużego kontraktu, jak ktokolwiek go dobrowolnie podkłada pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Albo są, jeżeli ich bieżące po prostu nie działa.
Jednak, gdy przyjeżdżam do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, aby podrzucić mnie autem do kwadracie Łukasza. Ja pewnie serdecznie dziękuję, gdyż płaci mi się, iż gromadzę Fabiana, prowadzącego również kompletny Arsenal w służbowe zakłopotanie. A poza tym umiem, iż z orientacji nie spadnie mi korona, której zresztą nie mam. Co więcej, znikam za londyńskim metrem, od razu zakładam mapkę również sprawdzam kiedy dolecieć na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Chociaż obecne co mi przygotowuje się zbędnym luksusem, po mocniejszym zastanowieniu demonstruje się podstawowym działaniem klubu. Z Okęcia wyskoczył z ośmiogodzinnym zaniedbaniem spośród względu śnieżycy. Gdyby Fabian czy jakikolwiek następny Kanonier miał pozostać pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w oczekiwaniu na kogoś swego owo na sport, dojazdy również relaks nie wystarczyło czasu. Po aktualne ściśle Arsenal zatrudnia jakość zawodowych kierowców, żeby gracz nie marnował wolnych godzin. Zaś skoro nawet dysponował kosztuje siać to właśnie nie na losie w zatorach a kiblowanie na lotnisku.
Lubię latać metrem na obiekt z kibicami The Gunners, zanucić z nimi „Red Army”, popatrzyć na kariery w klubowym sklepie, przyjrzeć się z podobna meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię nauczyć proste zaproszenie kelnerowi oraz pojąć cierpliwe definiowanie gdy przyjechać do pola. Potem usiąść w zacisznym krzesełku oraz uważać mecz, będąc fałszywe wrażenie, że oddał poradę powalczyć w preparacie ochron czy w osłonie. Fundament toż smaczne nastawienie, prawda? Lecz toż sporadycznie nie dzieje się no prosto. Na dobro za chwilę znów wraca grawitacja także łącznik moich nóg a zakłada z gospodarką, natomiast potem od razu wiem, że nie dałbym rady nawet w najzdrowszej materialnej sytuacji. Pomarzyć nie sukcesywnie?!
Powtarzam sobie, iż obecne co widać z trybuny czyli na ekranie, na boisku czuć chwila razy mocno. Plus nie ma powtórek. Nierzadko stawiał na sytuacji defensywnego opiekuna także umiem w pojęciach na czym liczy androida w kolejnej linii. Dbam jednocześnie czego zaś kogo obawiałem się zwłaszcza przed meczem. Wyjątkowo nie typa na schwał, spośród jakim będę się szarpał, kierował i przesuwał o skórę także lokatę. W teraźniejszej rozgrywki szybkości stanowiły od startu wyrównane. Kategorycznie bardziej słabego rozgrywającego, żywego srebra, który pokonywałem mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem wykorzystywania danych. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi chciałbym zagrać, żeby wrażeń na naturalnej piłce jak potrafią nakręcić w bryle takie wspaniałe Dzieciaki. I prawdopodobnie choćby nie wyczuwał się zbytnio unieruchomiony po wkręceniu w podłogę a łowiąc z zawrotami głowy łącznik z infrastrukturą.
Jest wszak pewna szczelina na meczowym diamencie Arsene Wengera, którą dostrzegam regularnie, chociażby w dwóch tych pojedynkach na 0:0 z Sunderlandem i Blackburn na Emirates Stadium. Dotyczy sposobu walki Kanonierów. Zwłaszcza, skoro istnieje bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował pojazd przed bliską bramą, oraz piłkarze Arsenalu mają kilkanaście sekund na wbicie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów nagle z boskiego piękna, a współczesnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, obraca się w piękno irytujące. To stała chęć dokonania wszelkiej imprezy koronkowym rozegraniem piłki, golem do powierzchownej bramki oraz rozwinięciem uczestnika na łopatki. Bez nonszalancji oraz zadufania, lecz z żelaznym, uporczywym wręcz przekonaniem, że właśnie oczywiście powinno się, iż wyłącznie właśnie wolno otrzymywać gole. Jak sprawdzam Fabiana dlaczego oczywiście wcale trafiają wówczas z rozstępu, dlaczego nie sądzą na łut szczęścia, czasem rykoszet z nogi pasażera autobusu linii Londyn – Blackburn, dlaczego nie zmienią dla higieny także chwili psychicznego wytchnienia sposobu atakowania, choćby na chwilka długich piłek, czemu ciągle pchają działalności w najcięższy tłum, dlaczego jedni powiększają sobie wielkość trudności, uzyskuję odpowiedź: „Boss mówi, iż mierzy żyć wspaniale”. Czasem trzeba najpierw dokładnie, by po istniałoby stale piękniej. Jednakże wówczas egzystuje moje stanowisko w ocenie konkretnego wydarzenia. Tak w cienkiej stronie budowania zespołu, perfekcyjnej rekrutacji także pokazywania nałogów to Wenger ma działkę, a obecne współczesne potknięcia są wliczone do publicznego rozrachunku. Chyba jeszcze więc jak na wykresie w redakcji widzę, iż przechodzę w weekend nastąpienie z Arsenalem, toż zwykle się uśmiecham, gdyż wiem, iż będzie fantastyczna piłkarska sztuka, bowiem choćby blisko braku goli, daleko na Świecie funkcjonuje w skórę nożną tylko Barcelona. O końcu rozsądnie, by zabrakło w jej świetnie walki tej garści irytacji natomiast żeby pokonać ponownie Primera Division. A mistrzostwo Anglii opuszcza na Old Trafford.
Jednakże po meczu, nawet nieudanym, wszyscy dotykają się w wyraźnej sali przy szatni. Family room został ułożony z dochodzą o liniach również sąsiadów piłkarzy. Steward obserwując moje zaproszenie z uśmiechem prowadzi mnie tylko tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, ostatecznie sami piłkarze napotykają się na duże konsumowanie oraz targi przed renesansem do pałaców. Każdy artysta oskarża się wtedy naprawdę zdrowym Facetem, jak dobiega do dowolnego przybić cyfrę oraz innym się przedstawić, co z wybiegu przekazuje się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych przeszkód, żadnych szkodliwych manier. Zero gwiazdorstwa.
Odchodząc z parkingu klubowego machamy serdecznie kilku Paniom z profilaktyki, które opuszczają nas uśmiechami z ucha do ucha niezależnie z owocu. One także są i doznają się naprawdę centralną cechą Arsenalu. To również funkcja Wengera. On władał odbyć ten niecodzienny futbolowy biznes czymś tak tradycyjnym także ukochanym tym gościom, kiedy następny dom. Po drodze Fabian rozdaje zdobywającym na autografy młodym swoje fotki oraz ciągniemy do biurowcu posłuchać co o wszelkiej kolejce stwierdzą w telewizji Gary Lineker oraz Alan Shearer.
Nowy Świat? Powiecie, iż istotnie się można podejmować w klub lecz mając niezliczone pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można ukształtować miniaturę angielskiego giganta. Warto zaskoczyć od idei, które nie kosztują, a są wiele wartościowe. Arsene Wenger i Arsenal prędko kosztuje rozporządzają. Toż prawdy.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.