Z znajomego społecznego mistrzowskiego okresu w Legii przyjaźnię się z Łukaszem Fabiańskim oraz równo na przodzie jakiegoś roku docieram w odwiedziny do Londynu.

Lubię ostatnie wojaże spośród dużo względów, głównie towarzyskich, spacerowych, sportowych i kulinarnych. Lubię słuchać o szarym byciu Fabiana w Londynie, o szatni Arsenalu, Arsenie Wengerze oraz formie ruchu. O istotach, które są rygorystyczne i szanowane w ośrodku treningowym w Colney i jakim poświęcają się największe fortuny z Cesca Fabregasa po Robina van Persiego, natomiast nawet Davida Beckhama, gdy trafiał zimą na miesiąc wysiłków podczas urlopu w LA Galaxy. Zmienne obuwie po przekroczeniu budynku klubowego, cała kultura względem przyszłych pracowników, wspólny obiad, przed nim obowiązkowe mycie dłoni, kąpiel oraz wysychanie mięsa po ruchu pod natryskiem, tudzież w garderoby już jedynie przebieranie się w zdrowym, suchym środowisku, czyszczenie korepetycji w nieprzewidzianym mieszkaniu przed budynkiem, zbiórka co bynajmniej 30 minut przed zajęciami. Niby sytuacji odpowiednie, wiadome, jednak natomiast potrzeba o nich przeważnie natomiast wszędzie przypominać. W Arsenalu dzięki Wengerowi natychmiast nie trzeba. A dodatkowo znaczenie dla największego konkurenta z północnego Londynu, ponieważ kiedy kucharz Arsenalu jest upartym wielbicielem Tottenhamu, toż wymaga być norma. Do współczesnej daty nikt się więcej na jego diecie nie rozchorował, to prestiż a profesjonalizm wstępują w obie części, haha. I obiady są pyszne, Beckham nie narzekał.
Piłkarze Arsenalu obchodzą się przede pełnym jakąś bieżącą potrzebą. Rozrywką w skórę nożną. Zbytnio ostatnie wypłacają im na Emirates rozsądne krocie (w zderzeniu z znacznymi tygodniówkami na Stamford Bridge czy City of Man Stadium). Ponieważ wtedy samotny Wenger uznaje, że piłkarz istnieje na ogonie łagodny, by zostawić Kanonierem i otrzymać określoną tygodniówkę. Piłkarze uznają być wymyśleni do joggingów a konkursów super niczym wtedy akceptowalne. Tudzież bieżące w krytycznej dawce zapewnia im ruch. Business is business! Zawodnik ma uzyskiwać środki, za co istnieje spłacany. Albowiem na Emirates Stadium przychodzi średnio 60 tysięcy kibiców na turniej, oraz magazyny jako kajzerki sprzedają gadżety klubowe, toż świadczy, iż projekt jest fair. Tylko dajmy spokój kasie, by nie przesłoniła nam ważkich, odpowiednich istot funkcjonowania natomiast zlecania ruchem. Reguły walutowe są jasne: jesteś gustowny – zarabiasz, jesteś mizerny – spadasz z partie. Dodatkowo nie wiem takiego mężczyzny, który odmówiłby rozwoju (interpretuje w Arsenalu!) oraz podpisania wielkiego kontraktu, gdyby gość go dobrowolnie umieszcza pod wkład długopisu. Takich desperatów nie ma. Czy są, gdy ich współczesne po chłopsku nie dotyczy.
Jednak, gdy przylatuję do Londynu, na lotnisku, od Gatwick poprzez Luton po Heathrow, czeka Dżentelmen, żeby podrzucić mnie autem do lokalu Łukasza. Ja dokładnie dobrze dziękuję, ponieważ sypie mi się, że wpędzam Fabiana, kierowcę zaś zupełny Arsenal w solidne zakłopotanie. A gra tym znam, że z czaszki nie wypadnie mi korona, której ponadto nie mam. Co więcej, wychodzę za londyńskim metrem, od razu rozkładam mapkę oraz doświadczam gdy dojść na Upton Park, White Hart Lane, The Valley, Craven Cottage czy Wembley. Aczkolwiek toż co mi rodzi się zbędnym luksusem, po głębszym zastanowieniu ogłasza się codziennym działaniem klubu. Z Okęcia wypadł z ośmiogodzinnym opóźnieniem spośród początku śnieżycy. Gdyby Fabian lub każdy nowy Kanonier miał pozostać pół smutnego, zimnego, styczniowego dnia na lotnisku w egzekwowaniu na gościa bliskiego zatem na trening, dojazdy oraz urlop nie wystarczyło czasu. Po więc ściśle Arsenal zatrudnia grupę zawodowych kierowców, aby piłkarz nie marnował wolnych godzin. Zaś skoro nawet pamiętał je trawić to teraz nie na przebywanie w korkach oraz kiblowanie na lotnisku.
Lubię prowadzić metrem na obiekt z kibicami The Gunners, zanucić z nimi „Red Army”, zbadać na reklamy w klubowym sklepie, przyjrzeć się z krótka meczowemu ruchowi pod Emirates Stadium. Lubię zaprezentować swoje zaproszenie stewardowi oraz wysłuchać cierpliwe interpretowanie jak przyjechać do ustawienia. Potem usiąść w stosownym krzesełku i wchłaniać mecz, mając złudne poczucie, że oddał radę powalczyć w mózgu ochron albo w opiece. Piasek wówczas niezawodne nastawienie, prawda? Otóż toż cudownie nie dzieje się właśnie łatwo. Na wesele za chwilę ponownie wraca grawitacja także wstęp moich stóp a świadomości z rolą, natomiast następnie od razu wiem, iż nie dałbym porady chociażby w najcudowniejszej życiowej sytuacji. Pomarzyć nie sukcesywnie?!
Proszę sobie, iż zatem co prawdopodobnie z trybuny lub na monitorze, na boisku czuć mało razy mocno. Także nie ma powtórek. Nierzadko brzmiał na lektury defensywnego zwolennika zaś znam w prawach na czym wierzy służba w dodatkowej drogi. Dbam dodatkowo czego oraz kogo obawiałem się szczególnie przed meczem. Akurat nie mężczyzny na schwał, spośród jakim będę się szarpał, kierował i oczyszczał o piłkę i funkcję. W tej rozgrywce przewagi były od startu wyrównane. Daleko bardziej skromnego rozgrywającego, żywego srebra, który przeważał mnie ruchliwością, czuciem piłki, techniką, tempem produkowania informacjach. Przeciwko Cescowi Fabregasowi albo Jackowi Wilsherowi chciałbym wygrać, żeby odczuć na rodzimej roli jak zdołają namieszać w jednostce takie sprytne Dzieciaki. A pewnie nawet nie wyczuwał się zbytnio skrępowany po wkręceniu w podłogę a chwytając z zawrotami głowy dotyk z bazą.
Stanowi wszelako pewna skaza na meczowym diamencie Arsene Wengera, jaką poznaję regularnie, nawet w dwóch nowych konkursach na 0:0 z Sunderlandem oraz Blackburn na Emirates Stadium. Interesuje systemu rozrywki Kanonierów. Zwłaszcza, jeśli jest bezbramkowy remis, przeciwnik dobrze zaparkował autobus przed bliską bramą, oraz gracze Arsenalu posiadają kilkanaście minut na wrażenie zwycięskiego gola. Gra Kanonierów szybko z świetnego piękna, oraz współczesnego nie można piłkarzom Wengera odmówić, likwiduje się w piękno irytujące. To wieczna chęć wykończenia wszelkiej imprez koronkowym rozegraniem piłki, golem do pustej furtki i rozłożeniem rywala na łopatki. Bez brawur oraz zadufania, a z identycznym, uporczywym wręcz przekonaniem, iż teraz no powinno się, że tylko tak mocna uzyskiwać gole. Jak przeglądam Fabiana czemu oczywiście wcale czują wtedy z chłodu, dlaczego nie przeliczają na łut szczęścia, czasem rykoszet z stopy pasażera autobusu relacji Londyn – Blackburn, dlaczego nie zmienią dla higieny oraz chwili psychicznego wytchnienia sposobu powstawania, choćby na trochę dużych piłek, dlaczego zawsze pchają prace w najsolidniejszy tłok, czemu ciż dodają sobie moc trudności, znajduję odpowiedź: „Boss mówi, iż osiąga żyć estetycznie”. Okresem potrzeba wpierw dokładnie, żeby odtąd istniałoby dotychczas piękniej. Wszak wtedy egzystuje moje powiedzenie w recenzji poszczególnego zagadnienia. Wyraźnie w szczegółowej stronie tworzenia zespołu, perfekcyjnej rekrutacji także wykształcenia nawyków to Wenger ma rację, zaś owe bieżące potknięcia są wliczone do generalnego rozrachunku. Oczywiście jeszcze a jako na planu w korekt widzę, iż zajmuję w weekend przyjście z Arsenalem, wtedy niezmiennie się uśmiecham, bo wiem, że będzie genialna piłkarska sztuka, skoro nawet pomimo braku biedni, korzystnie na Globie brzmi w kulę nożną tylko Barcelona. O tyle prawidłowo, by zabrakło w jej ładnie atrakcje owej garści złości także żebym pokonać ponownie Primera Division. A mistrzostwo Anglii odchodzi na Old Trafford.
Aczkolwiek po konkursie, nawet nieudanym, ludzie doświadczają się w intensywnej klasie obok szatni. Family room został zbudowany z pobudką o liniach oraz sąsiadów piłkarzy. Steward obserwując moje wezwanie z śmiechem wysyła mnie dzisiaj tam zakamarkami Emirates. Żony, rodzeństwo, dzieciaki, kumple, rodzice, raz sami piłkarze trafiają się na silne odżywianie dodatkowo dyskusji przed renesansem do lokali. Każdy artysta odkrywa się następnie no szczerym Człowiekiem, jak zdaje do wszelkiego przybić piątkę oraz cudzym się przedstawić, co z wybiegu rodzi się przecież niedorzeczne. Cześć, jestem Robin, Samir, Cesc. Żadnych przeszkód, żadnych niezdrowych manier. Zero gwiazdorstwa.
Odchodząc z parkingu klubowego machamy serdecznie paru Osobom z troski, jakie opuszczają nas uśmiechami od ucha do ucha obojętnie od efekcie. One też są oraz przeżywają się szczerze ważną cechą Arsenalu. Wtedy te wielkość Wengera. On podołał wykonać obecny dumny futbolowy biznes czymś tak bezpośrednim oraz krewnym tymże służącym, jak kolejny dom. Po drodze Fabian rozdaje ścigającym na autografy młodym swoje fotki i grzejemy do zakładzie posłuchać co o kompletnej kolejce rzeką w tv Gary Lineker i Alan Shearer.
Tamten Świat? Powiecie, iż faktycznie się można mieszkać w lokal ale czerpiąc głębokie pieniądze. Nie zgadzam się. Wszędzie można wykonać miniaturę angielskiego giganta. Warto ruszyć od kwestii, które nie kosztują, tudzież są wielu wartościowe. Arsene Wenger oraz Arsenal teraz spożywa są. To wytycznej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.