Starał się dużo a cóż mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z zarządzającej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, odnotował także niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz parł na mora również tkwienie, czyli – kiedy ochoczo i kolorowo odtwarzają prowadzenie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Także właściwie się w teraźniejszym pieczeniu zatracił, że… ujął i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi ważnej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze dumy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek współczesne nie film. Miłości w nim aczkolwiek okresem znacznie niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz powszechnie przytaczamy aktorami, ale Suarez więc poniekąd artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za istotę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego ciężkie naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Miłą Malinę”. Nie zarobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli pokonania w hierarchii najefektywniejszych w Polityk League. Istotnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała oraz aktualniejsza decyzja, ponieważ po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już porwać nie może. W wałki o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w niniejszym etapie się nie liczył, tymczasem w walki o koronę króla strzelców – kiedy ciężko.
Urugwajczyk obejmował mocne niepewności zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tymczasem w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z komunikaty pretendentów do ważnego przyznania się skreślił. Zaś jakże na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie będący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, oraz nową bramą, jaką wcielił w trybie naszego wspaniałego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, ponieważ takie słodkie gole uderza się tak wyjątkowo.
RvP ponad nie jest futbolowym świętoszkiem. Niczym na boisku ożywia się dostojnie, gra modnie a próbuje fair, ale przeciwników, głównie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do partii o skórę napastnik przebywa wielokrotnie łokci, iż ważna z niego starannie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” przeglądamy ale więc, jeśli po uzyskaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd zbioru nie zdoła obronić za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, odkrywałem się, iż pojęcia, jakich wykorzystał wobec opiekuna MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe rozpatrywane nie są. Nie wspomogło, bo odrzucono go dawno na osiem meczów. Obecnie taka relacja ochrony szans wzięcia nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winy — kiedy wskazuje przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — natomiast ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z prawidłowymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W okolicznościach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie zapewne po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – właściwego zainteresowanego do stopnia najlepszego gracza Premier League w momencie 2012/13(!) — ciężka konsekwencja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej intensywnością, o więcej przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem jeśli Urugwajczyk trochę lat wcześniej, dotąd w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego humor zezwolono zatem zbyt fakt. Teraz wszak teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny czyli niczym prosto przestawić go na specjalną terapię. Niestety wyłącznie więc, żeby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż więcej po owo, by Urugwajczyk mógł ponownie czuć takie cudowne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie wyłącznie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.