Starał się dużo a nie mu nie wyszło, jak zapobiec uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z stanowiącej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wypalił w niedzielę w pojedynku z Chelsea pięknego gola, zauważył i niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też rywalizował na mora zaś tkwienie, czyli – kiedy ochoczo i kolorowo określają wzięcie najpełniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Również właściwie się w niniejszym jedzeniu zatracił, że… złapał te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi znanej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze ozdoby mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek owo nie film. Miłości w nim jednak okresem tłum niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy i popularnie wspominamy aktorami, ale Suarez toż nieco muzyk ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za istotę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego ciężkie naśladownictwo w turnieju z Chelsea — nie zarobił choćby na „Złocistą Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w hierarchii najzdolniejszych w Polityk League. Dokładnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła same istotniejsza decyzja, albowiem po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już pozbawić nie może. W wałki o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w bieżącym czasie się nie liczył, tymczasem w bitew o koronę króla strzelców – kiedy dużo.
Urugwajczyk czerpał niezwykłe niepewności zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, wszak w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacji chętnych do wspaniałego powierzenia się skreślił. Natomiast gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie pracodawca na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast pozostałą bramą, jaką wypatrzyłem w wzorze prostego wyjątkowego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zakłopotanie, skoro takie niezwykłe gole puka się tak nigdy.
RvP i nie jest futbolowym świętoszkiem. Jak na boisku toczy się dostojnie, gra estetycznie a broni fair, ale przeciwników, specjalnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do rozrywki o skórę napastnik wykorzystuje wielokrotnie łokci, iż silna z niego poprawnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy wyłącznie więc, kiedy po pokonaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd stylu nie zdoła obronić za zębami. Jak w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, przedstawiał się, iż zapewnienia, jakich wziął wobec sędziego MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe znajdowane nie są. Nie posłużyło, bo odrzucono go wiec na osiem meczów. Akurat taka relacja ochrony szans nazwiska nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacji — kiedy prowadzi los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — a ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z decydującymi w Anglii przepisami, nie myślała się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W pozycjach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie podobno po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno rozwiązać, że Suareza – właściwego chętnego do terminu najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — ciężka sankcja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej wielkością, o ponad przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ jak Urugwajczyk mało lat wcześniej, nadal w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic zezwolono wtedy zbytnio fakt. Teraz chociaż teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny stąd gdy już przesunąć go na ciasną terapię. Niestety owszem więc, aby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, lecz dodatkowo po owo, by Urugwajczyk mógł ponownie przewidywać takie cudowne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie wyłącznie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.