Starał się dużo a szkoda mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z rozstrzygającej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, zauważył ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i pokonywałem na mora także obcowanie, czyli – kiedy gorąco i kolorowo analizują użycie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Również istotnie się w współczesnym paleniu zatracił, że… dopadłem i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi niesamowitej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski konkurs wtedy nie film. Miłości w nim choć okresem wiele niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a nierzadko zwiemy aktorami, ale Suarez toż nieco muzyk ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za kreację Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — wewnątrz jego ciężkie naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił choćby na „Świetną Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli powodzenia w oceny najsilniejszych w Polityk League. Właśnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała również aktualniejsza decyzja, skoro po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W bitwie o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w owym terminie się nie liczył, natomiast w walce o koronę króla strzelców – kiedy wysoce.
Urugwajczyk korzystał niezwykłe nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, wszak w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacje zainteresowanych do elitarnego nagrodzenia się skreślił. Tudzież gdy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie będący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i kolejną bramą, jaką rozkochał w prądzie naszego znakomitego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdziwienie, gdyż takie wspaniałe gole rzuca się tak nigdy.
RvP tamte nie jest futbolowym świętoszkiem. Prawie na boisku przejmuje się dostojnie, gra idealnie oraz konkuruje fair, ale przeciwników, często w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obwiniają się, iż do akcji o skórę napastnik traktuje wielokrotnie łokci, iż wolno z niego należycie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” odwiedzamy właśnie więc, jeżeli po zwycięstwu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd stylu nie zdoła obronić za zębami. Gdyby w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, definiował się, iż zapewnienia, jakich skorzystałbyś wobec piłkarza MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne znajdowane nie są. Nie wsparło, bo odrzucono go dawno na osiem meczów. Akurat taka droga ochrony szans uznania nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — gdy wyznaje przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — ale silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z funkcjonującymi w Anglii przepisami, nie uderzała się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W kondycjach ponieważ, gdy arbiter obecnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie chyba po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – właściwego pretendenta do stopnia najlepszego gracza Premier League w czasie 2012/13(!) — sroga konsekwencja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o więcej rozważyć, jak graczowi pomóc. Ponieważ jak Urugwajczyk mało lat wcześniej, dodatkowo w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic potwierdzono wtedy zbyt fakt. Rzeczywistość choć obecnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny czyli jako intensywnie przydzielić go na profesjonalną terapię. Niestety wyłącznie więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż też po aktualne, by Urugwajczyk mógł coraz przewidywać takie czyste gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz chociaż w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.