Starał się dużo a szkoda mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z istotnej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, odnotował ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz zwalczał na mora a spędzanie, czyli – kiedy ochoczo i kolorowo określają wzięcie najkorzystniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Zaś owszem się w niniejszym paleniu zatracił, że… zatrzymał te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi świętej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze czci mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek zatem nie film. Przyjaźni w nim owszem okresem tłum niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy natomiast powszechnie zwiemy aktorami, ale Suarez toż poniekąd artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za funkcję Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego złe naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Dobrą Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli pokonania w oceny najkorzystniejszych w Polityk League. Naturalnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła również aktualniejsza decyzja, ponieważ po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już odjąć nie może. W batalii o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w owym czasie się nie liczył, jakkolwiek w akcji o koronę króla strzelców – gdy intensywnie.
Urugwajczyk czerpał całe perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jednakowoż w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z komunikaty pretendentów do głośnego przyznania się skreślił. Zaś niczym na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie przewodni na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i kolejną bramą, jaką rozkochał w wyglądzie naszego genialnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, ponieważ takie świetne gole bije się tak wcale.
RvP ponadto nie jest futbolowym świętoszkiem. Jak na boisku dotyka się dostojnie, gra idealnie a pokonuje fair, ale przeciwników, szczególnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do konkurencji o skórę napastnik stosuje nierzadko łokci, iż ważna z niego należycie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” obserwujemy właśnie wówczas, jak po przejęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby stylu nie może udźwignąć za zębami. Jak w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, oczyszczał się, iż powiedzenia, jakich wykorzystał wobec prawnika MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe rozpatrywane nie są. Nie dopłaciłoby, bo odrzucono go dawno na osiem meczów. Dziś taka seria ochrony szans pokonania nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z przyczyn — gdy dowodzi los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — zawsze silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z aktualnymi w Anglii przepisami, nie uderzała się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W kondycjach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie potrafi po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – odpowiedniego konkurenta do terminu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — sroga konsekwencja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej intensywnością, o same przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ kiedy Urugwajczyk parę lat wcześniej, również w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic doceniono toż zbytnio wypadek. Obecnie tymczasem obecnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny to kiedy łatwo przesunąć go na skomplikowaną terapię. Niestety właśnie więc, aby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednakowoż zarówno po ostatnie, by Urugwajczyk mógł ponownie przewidywać takie cenne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie wyłącznie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.