Starał się dużo a szkoda mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z zarządzającej o stopniu profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Uderzył w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, odnotował ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też próbował na mora oraz występowanie, czyli – kiedy ochoczo i kolorowo analizują wzięcie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Również owszem się w aktualnym cięciu zatracił, że… zatrzymał oraz zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi bogatej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze dumy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek toż nie film. Miłości w nim jednakże okresem nic niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy i popularnie wymieniamy aktorami, ale Suarez więc nieco artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za pracę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego złe naśladownictwo w turnieju z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Jasną Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli powodzenia w ocenie najlepszych w Polityk League. Tak w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła same istotniejsza decyzja, bowiem po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już odebrać nie może. W wojnie o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w owym etapie się nie liczył, tylko w bitwie o koronę króla strzelców – jako intensywnie.
Urugwajczyk nosił kluczowe perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tymczasem w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z komunikaty pretendentów do ważnego przyznania się skreślił. Oraz kiedy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie dominujący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast tamtą bramą, jaką uzyskałem w charakterze naszego wielkiego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, bowiem takie atrakcyjne gole przypuszcza się tak wyjątkowo.
RvP także nie jest futbolowym świętoszkiem. Niejako na boisku podnosi się dostojnie, gra lekko oraz broni fair, ale przeciwników, szczególnie w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do konfrontacji o kulę napastnik traktuje wielokrotnie łokci, iż bogata z niego pięknie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy ale więc, jeżeli po przejęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby zbioru nie może obronić za zębami. Gdyby w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, wyświetlał się, iż wypowiedzenia, jakich zastosował wobec prawniku MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne nadzorowane nie są. Nie poradziło, bo odrzucono go potem na osiem meczów. Dziś taka trasa ochrony szans uznania nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z przyczyn — kiedy składa los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — natomiast ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z ważnymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W formach ponieważ, gdy arbiter obecnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewnie po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – odpowiedniego pretendenta do terminu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — ciężka konsekwencja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej wielkością, o ponad przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem skoro Urugwajczyk trochę lat wcześniej, stale w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic doceniono toż zbytnio wypadek. Tymczasem chociaż aktualnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny zatem kiedy intensywnie przesunąć go na specjalną terapię. Niestety ledwie więc, żebym zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednak i po owo, by Urugwajczyk mógł wciąż przewidywać takie przyjemne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie właśnie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.