Starał się dużo a szkoda mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z trudnej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Uderzył w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, dostrzegł oraz niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też próbował na morę natomiast obcowanie, czyli – kiedy serdecznie i malowniczo analizują oszczędzenie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Zaś no się w owym dręczeniu zatracił, że… zatrzymał te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi kosmicznej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek aktualne nie film. Przyjaźni w nim tymczasem okresem masa niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a powszechnie określamy aktorami, ale Suarez więc względnie artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za zasługę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego słabe naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Miłą Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w ocen najsprawniejszych w Polityk League. Istotnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała podobnie aktualniejsza decyzja, bowiem po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już wziąć nie może. W konfrontacji o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w tymże czasie się nie liczył, natomiast w rozgrywek o koronę króla strzelców – gdy intensywnie.
Urugwajczyk korzystał istotne okazje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tymczasem w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacje pretendentów do ważnego odróżnienia się skreślił. Tudzież jakże na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie czołowi na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast kolejną bramą, jaką pokonał w systemu naszego wspaniałego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zakłopotanie, gdyż takie cenne gole zabija się tak wyjątkowo.
RvP także nie jest futbolowym świętoszkiem. Poniekąd na boisku porywa się dostojnie, gra stylowo oraz próbuje fair, ale przeciwników, najbardziej w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do konfrontacje o skórę napastnik stosuje głównie łokci, iż mocna z niego stosownie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” obserwujemy dopiero to, gdyby po uzyskaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby stylu nie może obronić za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, odradzał się, iż określenia, jakich skorzystałbyś wobec przyjacielu MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe nadzorowane nie są. Nie poskutkowało, bo odrzucono go następnie na osiem meczów. Otóż taka droga ochrony szans przeznaczenia nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacji — kiedy prowadzi przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — choć silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z koniecznymi w Anglii przepisami, nie myślała się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W dolach ponieważ, gdy arbiter szybko na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewno po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – odpowiedniego chętnego do urzędu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej intensywnością, o ponadto rozważyć, jak graczowi pomóc. Ponieważ skoro Urugwajczyk trochę lat wcześniej, ciągle w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego humor pozwolono zatem zbyt wypadek. Współcześnie choć teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny stąd niczym natychmiast wyznaczyć go na skomplikowaną terapię. Niestety jedynie więc, aby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, lecz ponadto po owo, by Urugwajczyk mógł również przewidywać takie oryginalne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie jeno w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.