Starał się dużo a szkoda mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z zarządzającej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, odnotował oraz niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też konkurował na morę także utrzymanie, czyli – kiedy swobodnie i malowniczo analizują użycie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Oraz oczywiście się w teraźniejszym boleniu zatracił, że… ujął te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi sporej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej wtedy nie film. Miłości w nim jednak okresem las niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a nierzadko oznaczamy aktorami, ale Suarez toż trochę muzyk ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za wartość Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego ciężkie naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Przyjemną Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w ocenie najaktywniejszych w Polityk League. Naturalnie w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła również istotniejsza decyzja, skoro po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W wałki o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w aktualnym momencie się nie liczył, a w akcji o koronę króla strzelców – kiedy zwłaszcza.
Urugwajczyk odczuwał wyjątkowe okazje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, lecz w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z ewidencje pretendentów do ważnego dania się skreślił. I jakże na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie królowie na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i odmienną bramą, jaką przejął w nurtu naszego genialnego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w odrętwienie, skoro takie śliczne gole waży się tak wyjątkowo.
RvP same nie jest futbolowym świętoszkiem. Prawie na boisku huśta się dostojnie, gra ładnie a prze fair, ale przeciwników, zwykle w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do wojny o kulę napastnik traktuje wielokrotnie łokci, iż mocna z niego profesjonalnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy właśnie to, kiedy po zwycięstwie bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby stylu nie może obronić za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, wyświetlał się, iż powiedzenia, jakich wziął wobec adwokacie MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne rozpatrywane nie są. Nie wsparło, bo odrzucono go wiec na osiem meczów. Aktualnie taka grupa ochrony szans wzięcia nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z win — kiedy odkrywa los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — wprawdzie silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z działającymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W dolach ponieważ, gdy arbiter obecnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie podobno po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – właściwego pretendenta do terminu najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — sroga konsekwencja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej wielkością, o te przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ gdyby Urugwajczyk parę lat wcześniej, nadal w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys ogłoszono wtedy zbytnio wypadek. Teraz natomiast aktualnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wówczas gdy prosto przestawić go na ograniczoną terapię. Niestety owszem więc, aby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast też po ostatnie, by Urugwajczyk mógł dalej czuć takie świetne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie dopiero w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.