Starał się dużo a trudno mu nie wyszło, jak skierować uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z istotnej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wystrzelił w niedzielę w konkursie z Chelsea pięknego gola, zauważył oraz niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i bronił na morę oraz przeznaczenie, czyli – kiedy serdecznie i malowniczo określają prowadzenie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Także naprawdę się w teraźniejszym martwieniu zatracił, że… ujął i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi znacznej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek toż nie film. Przyjaźni w nim jednakże okresem niewiele aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy oraz popularnie określamy aktorami, ale Suarez toż względnie artysta ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za działalność Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbyt jego ciężkie naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił choćby na „Miłą Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w ocenie najlepszych w Polityk League. Racja w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała jeszcze istotniejsza decyzja, albowiem po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już wynieść nie może. W rywalizacji o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w teraźniejszym periodzie się nie liczył, jakkolwiek w walki o koronę króla strzelców – kiedy super.
Urugwajczyk posiadał poważne możliwości zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, natomiast w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacji chętnych do szczytnego odróżnienia się skreślił. I jako na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie pracodawcy na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast różną bramą, jaką podbił w języku naszego wielkiego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w odrętwienie, ponieważ takie wspaniałe gole niesie się tak wcale.
RvP te nie jest futbolowym świętoszkiem. Jakby na boisku toczy się dostojnie, gra stylowo oraz zwalcza fair, ale przeciwników, zwykle w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do rozgrywki o kulę napastnik przebywa nierzadko łokci, iż wolno z niego ładnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” przeglądamy lecz to, jak po pokonaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd zbioru nie zdoła obronić za zębami. Jak w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, rozwiązywał się, iż określenia, jakich wykorzystał wobec opiekunowi MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe postrzegane nie są. Nie zadziałało, bo odrzucono go to na osiem meczów. Dzisiaj taka forma ochrony szans osiągnięcia nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z win — gdy dowodzi przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — aczkolwiek ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z ostatecznymi w Anglii przepisami, nie myślała się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W okolicznościach ponieważ, gdy arbiter teraz na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewno po raz nowy karać winowajcy.
Nietrudno poznać, że Suareza – odpowiedniego pretendenta do terminu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — ciężka sankcja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o same rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem gdyby Urugwajczyk mało lat wcześniej, więcej w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic zezwolono toż zbyt fakt. Teraz przecież teraz wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wtedy niczym silnie odwrócić go na branżową terapię. Niestety lecz więc, żeby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednak także po aktualne, by Urugwajczyk mógł także przewidywać takie niezwykłe gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie jedynie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.