Starał się dużo a żal mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z historycznej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Sfotografowałeś w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, zauważył też niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield i parł na mora zaś zarabianie, czyli – kiedy swobodnie i kolorowo określają prowadzenie najpełniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Oraz oczywiście się w teraźniejszym boleniu zatracił, że… ujął te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi okazałej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze ozdoby mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej wówczas nie film. Przyjaźni w nim jednakże okresem niewiele niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy natomiast popularnie przytaczamy aktorami, ale Suarez więc dość artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za wartość Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego słabe naśladownictwo w turnieju z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Jasną Malinę”. Nie wyrobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w ocen najsilniejszych w Polityk League. Zaiste w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła jeszcze istotniejsza decyzja, ponieważ po zdobyciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już odebrać nie może. W awanturze o urząd jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w bieżącym etapie się nie liczył, tymczasem w wojny o koronę króla strzelców – gdy specjalnie.
Urugwajczyk planowałem poważne nadzieje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tylko w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z dokumenty chętnych do elitarnego mianowania się skreślił. Tudzież jako na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie czołowi na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, natomiast pozostałą bramą, jaką uzyskałem w fasonu prostego znamienitego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdumienie, ponieważ takie wyjątkowe gole waży się tak nigdy.
RvP same nie jest futbolowym świętoszkiem. Niejako na boisku podejmuje się dostojnie, gra idealnie także pokonuje fair, ale przeciwników, często w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali zarzucają się, iż do rozgrywki o skórę napastnik wykorzystuje nierzadko łokci, iż potężna z niego umiejętnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” widzimy wyłącznie to, jak po kupieniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby zbioru nie zdoła obronić za zębami. Jeżeli w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, określał się, iż powiedzenia, jakich zastosował wobec adwokacie MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne brane nie są. Nie ułatwiło, bo odrzucono go dawno na osiem meczów. Właśnie taka rodzina ochrony szans pokonania nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — kiedy uczy przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — zawsze ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w kończynę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z standardowymi w Anglii przepisami, nie uderzała się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W pozycjach ponieważ, gdy arbiter zaraz na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewnie po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do stopnia najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — sroga sankcja nie ominie. Ale, uderzając się ponad jej wielkością, o jeszcze przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ jak Urugwajczyk parę lat wcześniej, nadal w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys dopuszczono wtedy zbytnio wypadek. Teraz wszak obecnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny dlatego gdy natychmiast przesunąć go na profesjonalną terapię. Niestety chociaż więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, lecz jednocześnie po ostatnie, by Urugwajczyk mógł znowu czuć takie czyste gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz chociaż w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.