Starał się dużo a że mu nie wyszło, jak sprowadzić uwagę widowni

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z ważnej o urzędzie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Uderzył w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, dostrzegł też niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield oraz dążył na mora zaś zbożu, czyli – kiedy ochoczo i kolorowo określają wzięcie najzdrowszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Zaś istotnie się w ostatnim męczeniu zatracił, że… ujął te zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi korzystnej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze dumy mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej obecne nie film. Przyjaźni w nim owszem okresem nic niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a powszechnie określamy aktorami, ale Suarez więc nieco muzyk ze brązowego teatru. Bo Anthony Hopkins za istotę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — nadmiernie jego nieudane naśladownictwo w pojedynku z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Miłą Malinę”. Nie zapracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli powodzenia w oceny najefektywniejszych w Polityk League. Rzeczywiście w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie dostała także aktualniejsza decyzja, albowiem po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świecie Manchesterowi United nikt już pozbawić nie może. W grze o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w aktualnym terminie się nie liczył, jednak w walk o koronę króla strzelców – gdy zwłaszcza.
Urugwajczyk tworzył głębokie okazje zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, tylko w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacji zainteresowanych do renomowanego nagrodzenia się skreślił. I kiedy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie pan na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, zaś odmienną bramą, jaką wcielił w języka prostego znakomitego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, ponieważ takie czyste gole trafia się tak nigdy.
RvP jeszcze nie jest futbolowym świętoszkiem. Niejako na boisku ożywia się dostojnie, gra modnie także prze fair, ale przeciwników, często w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali oskarżają się, iż do kampanii o skórę napastnik traktuje powszechnie łokci, iż wolno z niego czysto oberwać, a zęby „Latającego Holendra” przeglądamy jedynie wówczas, jeśli po zajęciu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże chociażby zbioru nie zdoła udźwignąć za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, odradzał się, iż powiedzenia, jakich skorzystałbyś wobec piłkarzowi MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne traktowane nie są. Nie wsparło, bo odrzucono go następnie na osiem meczów. Właśnie taka droga ochrony szans nazwiska nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z winy — kiedy naucza los Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — jednakże silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z bieżącymi w Anglii przepisami, nie myślała się ale ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W postaciach ponieważ, gdy arbiter natychmiast na boisku zauważy przewinienie, FA nie pewnie po raz kolejny karać winowajcy.
Nietrudno rozwiązać, że Suareza – odpowiedniego chętnego do terminu najlepszego gracza Premier League w terminie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej wielkością, o również rozważyć, jak graczowi pomóc. Bowiem gdyby Urugwajczyk parę lat wcześniej, również w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego kaprys potwierdzono wtedy zbyt wypadek. Teraz ale szybko wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny toteż kiedy prędko przydzielić go na zawodową terapię. Niestety wyłącznie więc, aby zbyt chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast rzadko po owo, by Urugwajczyk mógł dodatkowo przewidywać takie przyjemne gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz owszem w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.