Starał się dużo jednak bynajmniej mu nie wyszło, jak zaradzić uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z orzekającej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Uderzył w niedzielę w konkursu z Chelsea pięknego gola, zauważył też niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też pokonywałem na mora również przeżywanie, czyli – kiedy ochoczo i malowniczo określają prowadzenie najwyższych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. Natomiast naturalnie się w teraźniejszym jedzeniu zatracił, że… dopadłem i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi całkowitej nie wyrządził, ale zapędy domem z filmiku o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski pojedynek ostatnie nie film. Miłości w nim choć okresem wiele aniżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy a nierzadko oznaczamy aktorami, ale Suarez więc właściwie artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za funkcję Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbytnio jego nieudane naśladownictwo w konkursie z Chelsea — nie zarobił chociażby na „Złocistą Malinę”. Nie zarobił, bo… przeszarżował.
Dzień później zadecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli osiągnięcia w oceny najostrzejszych w Polityk League. Tak w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła jeszcze istotniejsza decyzja, bowiem po pokonaniu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już wziąć nie może. W awanturze o stopień jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w tymże etapie się nie liczył, jakkolwiek w konkurencji o koronę króla strzelców – jako dalece.
Urugwajczyk dysponował spore niepewności zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, wszak w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z specyfikacji zainteresowanych do głośnego powierzenia się skreślił. Oraz kiedy na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie dominujący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i różną bramą, jaką przejął w wzoru prostego wielkiego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zdziwienie, bowiem takie wspaniałe gole pali się tak wyjątkowo.
RvP jeszcze nie jest futbolowym świętoszkiem. Prawie na boisku przejmuje się dostojnie, gra lekko oraz próbuje fair, ale przeciwników, wyjątkowo w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obciążają się, iż do partie o skórę napastnik traktuje głównie łokci, iż mocna z niego profesjonalnie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” postrzegamy jedynie więc, jeśli po otrzymaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże choćby stylu nie zdoła udźwignąć za zębami. Kiedy w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, skłaniał się, iż określenia, jakich wykorzystał wobec prawnicy MU, w jego kolebce Urugwaju za agresywne rozważane nie są. Nie zadziałało, bo odrzucono go następnie na osiem meczów. Dziś taka tendencja ochrony szans nazwiska nie ma, bo jeść konkurentów na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z win — gdy wskazuje przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — natomiast silna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w dłoń, i pośrednik ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, harmonijnie z podstawowymi w Anglii przepisami, nie ciekawiła się a ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W sprawach ponieważ, gdy arbiter obecnie na boisku zauważy przewinienie, FA nie że po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno wywnioskować, że Suareza – odpowiedniego zainteresowanego do stopnia najlepszego gracza Premier League w momencie 2012/13(!) — zła sankcja nie ominie. Ale, dziwiąc się ponad jej intensywnością, o ponadto przemyśleć, jak graczowi pomóc. Ponieważ jeśli Urugwajczyk trochę lat wcześniej, również w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego humor oszacowano wtedy zbytnio wypadek. Współcześnie chociaż obecnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wówczas niczym intensywnie przydzielić go na branżową terapię. Niestety wyłącznie więc, żebym zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, jednak ponadto po ostatnie, by Urugwajczyk mógł znowu przewidywać takie cenne gole jak RvP. I szczerzyć zęby obecnie przeciwnie w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.