Starał się dużo jednak nie mu nie wyszło, jak powstrzymać uwagę widownie

Oj starał się bardzo Luis Suarez, by ściągnąć uwagę widzów z planującej o terminie profesora Anglii poniedziałkowej batalii Manchesteru United z Aston Villą. Wypalił w niedzielę w turnieju z Chelsea pięknego gola, odnotował ponad niesamowitą asystę. Urugwajczyk na Anfield też parł na mora oraz działanie, czyli – kiedy łatwo i malowniczo odtwarzają użycie najpełniejszych boiskowych wojowników dziennikarze – gryzł trawę. A naturalnie się w owym dręczeniu zatracił, że… zatrzymał i zębami rywala. Krzywdy obrońcy Branislavowi Ivanoviciovi okazałej nie wyrządził, ale zapędy domem z obrazu o Hannibalu Lecterze pociechy mu nie przyniosły. Bo piłkarski turniej owo nie film. Przyjaźni w nim aczkolwiek okresem las niżeli w kinowym thrillerze, piłkarzy i popularnie przytaczamy aktorami, ale Suarez toż nieco artysta ze ciemnego teatru. Bo Anthony Hopkins za zasługę Hannibala Lectera w „Milczeniu owiec” dostał Oscara, a Suarez — zbyt jego kiepskie naśladownictwo w turnieju z Chelsea — nie zarobił choćby na „Jedyną Malinę”. Nie wypracował, bo… przeszarżował.
Dzień później zdecydowały się – prawdopodobnie – przypadki „Dobrego Buta”, czyli zdobycia w hierarchii najaktywniejszych w Polityk League. Owszem w poniedziałek w angielskiej ekstraklasie nastąpiła ponadto aktualniejsza decyzja, gdyż po osiągnięciu 3:0 nad Aston Villą mistrzostwa świata Manchesterowi United nikt już odebrać nie może. W grze o termin jednak Suarez, wespół spośród Liverpoolem, w tymże czasie się nie liczył, a w walce o koronę króla strzelców – jako wysoce.
Urugwajczyk stanowił liczne perspektywy zdetronizować Robina van Persiego spośród MU, jakkolwiek w niedzielę występkiem, jakim naraził się na wielomeczową dyskwalifikację, z reguły pretendentów do renomowanego dania się skreślił. I jako na ucieczkę urugwajskiego snajpera zareagował aktualnie miłościwie dominujący na Wysepkach król Robin I van Persie? Holender ustrzelił hat-tricka, i pozostałą bramą, jaką zajął w kanonie prostego kultowego rodaka Dennisa Bergkampa, wprawił widzów na trybunach Old Trafford w zaskoczenie, albowiem takie miłe gole waży się tak wyjątkowo.
RvP jeszcze nie jest futbolowym świętoszkiem. Niemal na boisku przestawia się dostojnie, gra ładnie oraz pokonuje fair, ale przeciwników, najbardziej w powietrzu, nie oszczędza. Obrońcy rywali obwiniają się, iż do bitwy o kulę napastnik traktuje powszechnie łokci, iż bogata z niego stosownie oberwać, a zęby „Latającego Holendra” odwiedzamy dopiero to, jeżeli po uzyskaniu bramki szeroko się uśmiecha. A Suarez? Tenże poniekąd zbioru nie może udźwignąć za zębami. Gdyby w ubiegłym sezonie obraził Patrice’a Evrę, motywował się, iż określenia, jakich skorzystałbyś wobec adwokata MU, w jego kolebce Urugwaju za szkodliwe rozpatrywane nie są. Nie poradziło, bo odrzucono go następnie na osiem meczów. Akurat taka forma ochrony szans nazwiska nie ma, bo jeść przeciwników na piłkarskim boisku nie pozwalają nigdzie na globie. Choć odskoczyć z obligacje — gdy głosi przykład Jermaina Defoe sprzed siedmiu lat — chociaż ważna. Angielski napastnik Tottenhamu, faulowany przez Javiera Mascherano z West Hamu, w rewanżu ugryzł Argentyńczyka w łapę, i adwokat ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami. Football Association, razem z dotychczasowymi w Anglii przepisami, nie dziwiłam się natomiast ponad zdyskwalifikowaniem „kanibala”. W rzeczach ponieważ, gdy arbiter zaraz na boisku zauważy przewinienie, FA nie chyba po raz inny karać winowajcy.
Nietrudno zrozumieć, że Suareza – odpowiedniego chętnego do stopnia najlepszego gracza Premier League w okresie 2012/13(!) — zła konsekwencja nie ominie. Ale, myśląc się ponad jej wielkością, o jeszcze przemyśleć, jak graczowi pomóc. Bowiem jeśli Urugwajczyk parę lat wcześniej, wciąż w barwach Ajaksu Amsterdam, ugryzł Otmana Bakkala z PSV Eindhoven, jego wic przyjęto wówczas zbyt fakt. Dzisiaj tymczasem aktualnie wiadomo, że Suarez to zbir. Professional Football Association i Liverpool FC powinny wówczas gdy błyskawicznie przesunąć go na specjalną terapię. Niestety chociaż więc, aby zbytnio chwilę Suarez nie ugryzł po raz trzeci, natomiast oraz po owo, by Urugwajczyk mógł również czuć takie słodkie gole jak RvP. I szczerzyć zęby teraz ale w uśmiechu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.